GALERİ

Müge Anlı'da mehir cinayetinde sürpriz ifade! Katiller oğlu ve gelini mi?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yaşanan Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen cinayeti ile ilgili ortaya çıkan ayrıntılar kan dondurmaya devam ediyor. Konya'da evlerine gelen maskeli saldırgan tarafından, kızlarının gözü önünde öldürülen Metin Büyükşen ile Necla Büyükşen hakkında ortaya çıkanlar hedefe oğlu Uğur ve mehir parasını alamayan gelinleri Betül Büyükşen'i koydu. Müge Anlı'ya gelen sürpriz bir ifade ise olayın seyrini değiştirecek cinsten.

Sıradan bir ailenin evini basan ve onları vahşice bir şekilde öldüren bir katil, ödenemeyen mehir, annesinin babasının ölümüne şahit olmuş genç bir kız... Müge Anlı ile Tatlı Sert, akıllara durgunluk veren bir konuyu işliyor.

İDDİALARIN ODAĞINDAKİ İKİ İSİM CANLI YAYINDA

Olayın bir mehir cinayeti iddia edilirken, iddialarında hedefindeki çift canlı yayındaydı. Metin ve Necla Büyükşen'in oğlu Uğur Büyükşen ve mehir parasını alamayan Betül Büyükşen soruları yanıtladı.

NECLA BÜYÜKŞEN'İN ANNESİ KONUŞTU

Öldürülen Necla Büyükşen'in annesi Fazilet Hanım konuştu. Fazilet Hanım, Uğur ve Betül Büyükşen'in Metin ile Necla Büyükşen öldürüldüğünde üzülmediğini, kendisi beddua ettiğinde beddua etmemesini istediklerini iddia etti.

Necla Büyükşen'in annesinden olay açıklamalar

Öte yandan herkes Uğur ve Necla Büyükşen'in öldürülen Metin ile Necla Büyükşen'i maddi açıdan sömürdüğünü iddia ediyor.

SÜRPRİZ İFADE

Metin Büyükşen'in hesap işleri ile ilgilenen bankacı verdiği ifade de Metin Büyükşen'in cinayetten 10 gün evvel kendisini aradığını, elinde 120 bin lira olduğunu ve bu parayı nasıl değerlendirebileceğini sorduğunu söyledi.

Ancak evde yapılan aramalarda bu paraya dair bir iz bulunamadı.

Şimdi Müge Anlı ve ekibi bu olayın evdeki bu parayla ilgili olduğunu düşünüyor.

NELER OLMUŞTU?

Kamuoyunu dehşete düşüren cinayetin adresi Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil köyü. Memur emeklisi 55 yaşındaki Metin Büyükşen ile 54 yaşındaki eşi Necla Büyükşen, oğlu Uğur, gelinleri ve torunları ile birlikte yaşıyorlardı. Uşak'ta okuyan kızları Büşra ise tatil için köye gelmişti.

HAZIRLIKLI CİNAYET

3 Eylül 2018 günü evde sadece anne,baba ve kızları Büşra vardı. Oğulları Uğur ise eşi ile birlikte kayınpederinin evine yemeğe gitmişlerdi. Akşam saat 21:00-22:00 arası evin kapısı açıldı ve kar maskesi takan, elinde susturuculu ev tüfeği olan saldırgan girdi.

BİR TEK O HAYATTA KALDI

Aile neye uğradığına şaşırdı. Saldırgan önce baba Metin Büyükşen'e ardından Nejla Büyükşen'e ateş etti. Daha sonra anne ve babasının ölümüne tanıklık eden genç kıza yöneldi. Genç kız kendini başka bir odaya attı saldırgan da peşinden geldi. Bu sırada silah tutukluk yapınca Büşra Büyükşen'in kafasına tüfeğin dipçiği ile vurdu.

Büşra baygın numarası yapıp ölümden kurtuldu. O anlara şahit olan Büşra şunları söyledi:
"Hiç bir şey söylemedi babamı vurdu. Silahı bize doğru doğrultu ama silahı tutukluluk yaptı sanırım çünkü aceleci bir şekilde tüfek ile uğraşıyordu."

SON DAKİKA