GALERİ

Müge Anlı'daki Mehmet Muharrem Elbay olayında Cahit Ergül'den kan donduran sözler: Tuz ruhuna su katarak asit indirme...

Müge Anlı son bölümde Mehmet Muharrem Elbay olayında adı geçen Zeynep Ergül'ün abisi Cahit Ergül'den şok sözler! Hafta içi her gün Atv ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınında Mehmet Muharrem Elbay olayında Müge Anlı çileden çıktı. Müge Anlı programında kızını arayan Zeynep Ergül'ün Cahit Ergül'ün kız kardeşi olduğu ortaya çıktı. Cahit Ergül, kayıp Mehmet Elbay cinayetinin şüphelisi olarak biliniyor. Zeynep Ergül'ün canlı yayındaki tutarsız konuşmaları Müge Anlı'yı ve stüdyodakileri çileden çıkarttı. İşte 16 Aralık Müge Anlı canlı yayınında son dakika Mehmet Muharrem Elbay - Cahit Ergül - Zeynep Ergül gelişmesi!

Müge Anlı canlı yayınında herkesi çileden çıkaran abi - kardeşin sözleri gündeme bomba gibi düştü. Hafta içi her gün Atv ekranlarında izleyicisi ile buluşan Müge Anlı, programa katılan Zeynep Ergül'ü korktuğu abisi Cahit Ergül ile karşı karşıya getirdi. Müge Anlı son bölümdeki karşılaşma hem stüdyodaki hem de ekranları başındaki Müge Anlı ile Tatlı Sert izleyicilerini sinirlendirdi. Müge Anlı'nın programına katılan Zeynep Ergül kızını aramak için programa başvurmuştu. Müge Anlı'da kızını arayan Zeynep Ergül'ün 8 aydır Gaziantep'te aranan Mehmet Elbay cinayetinin bir numaralı şüphelisi Cahit Ergül'ün kız kardeşi olduğu ortaya çıkmıştı. Programda söyledikleriyle çelişen Zeynep Ergül, canlı yayında ağabeyi Cahit Ergül ile karşı karşıya geldi... İşte 16 Aralık Atv Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınında yaşananlar!

Mehmet Muharrem Elbay'ın öldürüldükten sonra kuyuya atıldığı ve asitle yok edildiği iddia edilirken, eski eşini bıçaklayan ve Mehmet Elbay'ın kaybolmasında parmağı olduğu ileri sürülen Zeynep Ergül, ifadesine başvurulmak üzere karakola götürüldü. Yaşanan bu gelişmenin ardından Zeynep Ergül ve abisi Cahit Egül, 16 Aralık Müge Anlı programında karşı karşıya geldi.

MÜGE ANLI 16 ARALIK SON BÖLÜMDE ŞOK GELİŞME - TIKLA VE İZLE

TUZ RUHUNUN İÇİNE...

Cahit Ergül, Mehmet Muharrem Elbay'ı öldükten sonra kuyuya asit dökerek yok ettiği iddialarına, "Asit bizim mesleğimizde yani tabelacılıkta, 20 yıl önce tabelacılar pirinçten indirme tekniği ile kapı ve masa isimliği yaparlardı. Ben de merak ettim bu indirme olayı nedir ne değildir masa başında yapılabilecek bir iş denemek istedim. Asit dediğimiz şey öyle, Sülfürik asit falan değil bildiğimiz tuz ruhu. Tuz ruhunun içine biraz su koyup üzerine pirinç koyduğın zaman boş kalan kısmı eritip aşağıya indiriyor. Hüseyin Çamur isimli kişi yok biz maske takarız eldiven kullanırız bu bizim mesleğimizin parçası falan diyor. İki şey söyledi ikisi de külliyen yalan." şeklinde yanıt verdi.

"DÜNYADA EN SON İMAM OLACAK ADAM BENİM"

"Canlı yayında kocaman Avukat sen hatipsin hitabetin şöyle, sen şöyle cümle kurarsın...İnsan içine çıkmaz oldum ya. Ne dediysem onun arkasındayım ben. Ben hoca felan değilim. Sadece Türkiye değil bu Dünya'da en son imam olacak adam bendim ama Allah takdir etti ben ne yapayım ya.."

CAHİT ERGÜL: BENİM DİN ADAMLIĞIMI SORGULAMAYIN

Zeynep Ergül Cahit Ergül canlı yayında karşı karşıya... Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayına bağlanan Cahit Ergül, "Öncelikle o Rahmi Efendiye, Müge Hanım'a ve o psikolog mu neyse, beni meşhur ettiniz. Emekli olalı bir yıl oldu. 27,5 yıl görev yaptım, din görevlisi olarak emekli oldum. Benim adım Cahit Ergül bana böyle hitap edilsin. Ben emekli oldum, benim din adamlığım bitti. Arkadaşım kayboldu ya da kaybolmadı.

Bu benim meselem. Ben hiç yalan söylemedim, söylemem. Bana ne sorulduysa net cevap verdim." dedi. Bahsi geçen kuyuyla ilgili açıklama yapan Cahit Ergül, "5 metrekare alanda, Mehmet Elbay'ın olduğu asitli kuyuyu gösterebilirim" demişti, ancak bugünkü programda söylediklerini inkar etti. Benim din adamlığımı karıştırmayın diyen Cahit Ergül, "Ben manevi kuvvetlerimi başka şeylerde kullanıyorum. Sizden istirhamım, benim din adamlığımı artık sorgulamayın." diye konuştu.

MÜGE ANLI'DAN CAHİT ERGÜL'E SERT CEVAP

Zeynep Ergül'ün ağabeyi Cahit Ergül'ün bundan 2 yıl önce programa katıldığında çek senet mafyalığıyla ilgili itirafta bulunduğunu dile getiren Müge Anlı, "Bundan önceki yıllarda Cahit Ergül'ün programa katılıp nasıl çek senet mafyalığı yaptığını izlemek isteyen izlesin. Madem din adamlığınızı çok önemsiyorsunuz. Neden o zaman çek senet mafyalığı yaptınız? Din adamları hitap ettileri kişileri yanlış yoldan döndürmeye çalışırlar" diye konuştu.

ZEYNEP ERGÜL'ÜN EŞİNİ BEN BIÇAKLAMADIM

Kız kardeşi Zeynep Ergül'ün bıçaklama iddiaları ile ilgili Cahit Ergül, "Kız kardeşimin sözünün arkasından gidilecek bir insan olmadığını daha önce de söylemiştim. Zeynep'in kastı insanlara. Zeynep çileli bir hayat yaşadı, o yüzden çok da onun söylediklerini önemsemiyorum. Ben ifademi Jandarmaya verdim zaten. O gün Ercan bize çaya geldi, yarım saat oturdu. Çay bittikten sonra, 9'u 10 geçe evden ayrıldı Ercan. 12-13 dakika sonra köyden telefon geldi ve Ercan'ın bıçaklandığını öyle öğrendim.Sonra köy kahvesine gittim, kalabalıktı orası. Sonra Jandarma bana soru sordu, bildiklerimi söyledim. Oradan hastaneye gittik. Hastanede Mustafa Ergül kardeşimin hanımı gördüm. Başka da kimseyi görmedim. Sonra eve geldim. Ardından Jandarma geldi, 'Bıçaklanan kişinin eşine ulaşamıyoruz dedi'" diye konuştu. Sonra Jandarmaya eşlik ettim, Zeynep Hanım'ın evine gittik. Zeynep Hanım kapıyı açtı. Sonra Jandarma ile gittiler" dedi.

ZEYNEP ERGÜL: BENİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTILAR

Ağabeylerinin kendisini öldürmeye çalıştıklarını dile getiren Zeynep Ergül'ün, çocukları yuvaya teslim ederken kan davamız var dediği ortaya çıktı. Zeynep Ergül Müge Anlı'ya, "Ben kan davamız var demedim, çocuklarımın can güvenliği yok dedim" diye söyleyince Müge Anlı, "Bu kadar da olmaz. Ben bu durumda Cahit Ergül'ün yanında olmak zorundayım. Sen yalan söylüyorsun. Ağabeyim ben çizgi film izlerken beni dövmüştü o yüzden korkuyorum diyorsun. Geçmiş üstünde 40 sene." diye konuştu.

MEHMET MUHARREM ELBAY'IN KIZI CAHİT ERGÜL'E YÜKLENDİ

Mehmet Muharrem Elbay'ın kızı Büşra Elbay, Cahit Ergül'e yönelik olarak, "Senin babama verdiğin 200 bin TL'lik senet nerede Cahit amca?" diye sordu. Cahit Ergül de, "200 bin TL'lik senedin faizlerini kaldıracağım. Şuanda kaldıramıyorum farklı durumlar var. Ben Zeynep değilim. Bizim Mehmet Muharrem Elbay ile aramız bozuldu. Mustafa kardeşim bana haber gönderdi. 'Ben Muharrem abiyi gördüm, Cahit gelsin hesapları düzeltelim dedi' diye konuştu. Ben de gittim. Mehmet'e dedim ki, 'Al sana 200 bin Tl'lik senet, git tapumu ver' dedim. Mehmet de 'Tamam abi ben biraz düşüneyim' dedi. Sonra Mehmet neye karar verdin diye sordum. Tapuyu sana devretmeyeceğim dedi. Ben de o zaman sen bana 300 bin TL'lik senet vereceksin, çünkü kahvenin yeri benim dedim. Mehmet kaybolduktan 2-3 gün sonra, ben yakınlarına Mehmet'in buraya harcadığı parayı size vereceğim dedim." diye konuştu.

SON DAKİKA