GALERİ

Dünyanın en temiz suları! Türkiye'den bakın neresi listeye girdi

Dünyanın en temiz 34 suyu listelendi. Türkiye'de listede var...​

34. Dominik Cumhuriyeti - Bahia de Ias Aguilas Eagles Bay olarak da bilinen bu muhteşem yer, tam 8 km uzunluğunda kumsala sahip. Dominik Cumhuriyeti ile Haiti arasında sınırda yer alıyor.

33. Sardinya - İtalya İtalya'ya ait adalardan biri olan Sardinya, Akdeniz'in en güzel sularından birine sahip. Turkuaz renkteki suyu ile Akdeniz'in incisi diye biliniyor.

32. San Andres Adası - Kolombiya İguanaları, kaplumbağaları, nadir kuş popülasyonu, muhteşem balık türleri, sayısız rengarenk canlıları barındıran doğasıyla billur suların birleşimi San Andres Adası, dünyanın en eşsiz noktalarından biri.

31. Comino Adası - Malta Yüzücüler ve dalgıçlar için tam bir cennet olan Comino Adası, film yapımcıları için de gözde noktalardan biri.

30. Torch Gölü - ABD 31 km'lik bir alana uzanan Torch Gölü, Michigan'ın en uzun gölü. Kanocular, balıkçılar ve dalgıçlar için uğrak nokta.

29. Exuma - Bahamalar Safir mavisi sularıyla Exuma tam bir cennet. Dünyanın en ünlü yıldızlarının tatil noktalarından biri.

28. Bora Bora Berrak sularında yüzüp, bembeyaz kumlarında güneşlenmek dışında, köpek balığı beslemek gibi heyecanlı aktivitelere de ev sahipliği yapıyor.

27. Culebra Adası - Porto Riko Dünyanın en berrak suya sahip noktalarından biri olan Culebra Adası, bembeyaz plajları, palmiyelerle çevrili evleriyle tam bir cennet.

26. Köpek Adası - San Blas, Panama Kartpostallardan çıkmış gibi, bembeyaz kumlu plajları, son derece dost canlısı yerli halkıyla Köpek Adası dünyanın en güzel noktalarından bir diğeri

BİZE ULAŞIN