GALERİ

İş adamı Şarık Tara son yolculuğuna uğurlandı

88 yaşında hayata gözlerini yuman ENKA Holding'in kurucusu ve Onursal Başkanı Şarık Tara, İstanbul'da son yolculuğuna uğrulandı. ENKA Holding'in kurucusu Şarık Tara için ilk tören holding binası önünde düzenlendi. Tara, Bebek Hümayun-u Abad Camisi'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı ile ebedi yolculuğa uğurlandı.

Camiye cenaze aracıyla getirilen Tara'nın Türk bayrağına sarılı naaşı, oğulları ve sevenleri tarafından musallaya taşındı. Tara'nın tabutunun üzerine çiçekler konuldu.
Cami avlusunda kurulan çadırda, taziyeleri Tara'nın eşi Lale Tara, oğlu Sinan Tara, torunları Mehmet Tara ve Ömer Tara, damadı Ziad Naamani ve Gülçelik ailesi kabul etti.
Erken saatlerden itibaren taziye için camiye gelen Tara'nın sevenleri, yakınları, iş, sanat ve spor camiasından çok sayıda kişi taziye çadırının önünde uzun kuyruk oluşturdu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın çelenk gönderdiği cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski başbakanlardan Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz, FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal katıldı.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Sabancı Holding Yönetim kurulu Başkanı Güler Sabancı, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Sabancı Holding Üst Yöneticisi Mehmet Göçmen, iş insanları Faruk Süren, İnan Kıraç, Hüsnü Özyeğin ve çok sayıda isim de törene katılarak aileye taziye dileklerini iletti.

Törenden sonra öğle vaktinde kılınan cenaze namazına yoğun katılım gerçekleşti. Bakan Bak ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ilk sırada saf tuttu. Törende karşılaşan Bak ile Kılıçdaroğlu'nun tokalaştığı görüldü.

İş, siyaset, spor ve sanat camiasından çok sayıda katılımın olduğu törende katılımcılardan helallik alındı.

Tara'nın Türk bayrağına sarılı tabutu, törenin ardından aile üyeleri ve sevenleri tarafından omuzlarda taşınarak cenaze aracına götürüldü. Bak ve Kılıçdaroğlu da bir süre tabuta omuz verdi. Tara'nın cenazesi Ulus Mezarlığı'na defnedildi.

BİZE ULAŞIN