GALERİ

İstanbul çifte bayrama hazır!

AK Parti bugün Yenikapı'da gerçekleşecek Büyük İstanbul Mitingi için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Saat 17.00'de başlayacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbullular ile buluşacağı mitingi için AK Parti ilçe teşkilatları hazırlıkları gerçekleştirdi.

Miting alanına dev sahne ve LED ekranlar kuruldu. Avrasya Tüneli ve bazı yollar ulaşıma kapatılacak. Bayram için İstanbul'a gelen çok sayıda yerli ziyaretçinin de mitinge katılacağı öğrenildi.

15 BİN POLİS GÖREV YAPACAK

Büyük İstanbul Mitingi için İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan güvenlik tedbirleri kapsamında toplam 15 bin polis görev yapacak.

İstanbul Bakırköy'de ise üç bin polis görevli olacak. İstanbul havadan altı polis helikopteri ile denetlenecek ve Deniz Polisi de görevde olacak.

Deniz Polisi, beş deniz aracı ile tebdir alacak. İstanbul'da 56 zırhlı araç ve 85 TOMA da güvenlik tedbirleri kapsamında hazır bulundurulacak.

Miting alanı kapsamında bölgedeki bazı yollar trafiğe kapatılacak. Edirnekapı, Millet Caddesi ve Cevizlibağ Kavşağı'ndan Topkapı Tünel 10. Yıl Caddesi katılımı, 10. Yıl Caddesi, Genç Osman Caddesi, Sahil Kennedy Caddesi'ne kadar gidiş-gelişli ve bu caddeye çıkan tüm caddeler ile sokaklar, Avrasya Tüneli iki yönde, Zeytinburnu Demirhane Caddesi'nden Kazlıçeşme otopark alanı 10. yıl istikameti ve Demirhane Caddesi'ne çıkan tüm caddeler ile sokaklar, trafiğe kapalı olacak.

Miting bitimine kadar; Bakırköy Sahil Kennedy Caddesi Ekrem Kurt Bulvarı Taşhan Köprüsü ile Galata Köprü arası gidiş ve geliş güzergâhları trafiğe kapatılacak.

BİZE ULAŞIN