;
GALERİ

İşte madde madde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 24 Haziran manifestosu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçim manifestosunu tüm dünyaya İstanbul'dan duyurdu. Erdoğan, AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi'nde seçim manifestosunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi manifestoyu işte böyle açıkladı:

"AHDİM OLSUN Kİ, FAİZ, ENFLASYON VE CARİ AÇIK DÜŞECEK."

Ahdim olsun ki; dar gelirli vatandaşlarımızın hayat standardı yükselecek. Herkesin mal güvenliği, ticareti daha güvenli hale gelecek. Biz hangi sözü verdiysek tuttuk. Bundan sonra da aynı şekilde devam edecek.

İHRACATTA YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK

Yeni dönemde Türkiye muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacak. Türkiye küresel bir güç olarak dünya sahnesindeki yerini alacak. İhracattaki yükselişimiz devam edecek. Dışa bağımlılığımız azalacak. Yerli ekonomimiz süratle hayata geçecek.

VERGİLER DÜŞÜRÜLECEK

Şehirlerimiz, kültür ve sanat üreten kimlikli şehirler haline gelecek.Vergiler düşürülecek. El birliğiyle dünyaya markalar sunacak bir güç olacağız. Vatandaşlarımızın kamu kurumlarına olan borçlarını yeniden yapılandırdık."

GENÇLERE MÜJDE

İş hayatına yeni atılan 18-29 yaş arasındaki gençlerimiz için teşvik olarak 1 yıl boyunca bağkur primlerini üstlendik.

"KİMSENİN EFENDİLİĞİNİ KABUL ETMEDİK EFENDİLİK DE YAPMAYACAĞIZ"

Aziz milletim, dış politikaya da gelince, büyük bir erdem ve cesaretle şahlanıyor. Onurlu ve saygılı bir iş zemininde dış politikamızı sürdürmeye devam edeceğiz. Kimsenin efendiliğini kabul etmediğimiz gibi, kimseye de efendilik yapmayacağız.

YERLİ SİLAH ÜRETİMİ DEVAM EDECEK

Kendi silahlarımızı üretmeye devam edeceğiz. Savunma sanayimizi çok daha güçlü hale getireceğiz. Yüzde yüz savunma sistemlerine geçeceğiz. Bir yandan süratle kendi teknolojimizi de üretiyoruz. Türkiye güçlü bir aktör olacak. Yeter ki siyasi istikrarımızı koruyalım. Bu yüzden Başkanlık Sistemi'ni getiriyoruz. Türkiye güçlendikçe, dünyanın beşten büyük olduğunu dosta düşmana göstereceğiz.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE DÜNYAYI DAR ETMEYE DEVAM

Terör örgütlerine dünyayı dar etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Terör örgütleri ile mücadele istikrar mücadelemizin bir cüzüdür. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'nı yaptık. Bunlara yenilerini de ekleyeceğiz. Terör örgütlerini bölgemizden yok edene kadar bu mücadeleden geri adım atmayacağız.

"BİREYSEL ÖZGÜRLÜKLERİ KORUYACAĞIZ"

Milletimizin refahını sağlamak ne kadar önemliyse, bireysel özgürlükleri, demokrasiyi, farklı dini görüşleri de korumak da o kadar önemlidir. Milli iradeye dayanan siyaset, baskıdan azade siyaset anlamına gelmektedir. Bölücü olmayan tüm fikirlerin özgürce yayılması ve örgütlenmesi devletimizin güvencesi altındadır.

"HER ALANDA ADALETİ TESİS EDECEĞİZ"

Biz adaletin partisiyiz. Her alanda adaleti tesis edeceğiz. Davamızın özünde adalet vardır. 24 Haziran'dan sonra da adaletin kurumsal yapısını güçlendirmek suretiyle adaletin tesisi önceliğimiz olacaktır. Oylarınızı nasıl emanet bildiysek bireysel özgürlükleriniz de emanetimizdir.

BİZE ULAŞIN