GALERİ

Kayseri'de Başbakan'a büyük destek

 

 Kayseri Kardeşlik ve İyilik Platformu tarafından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek eylemi düzenlendi.
 Platformun öncülüğünde "Dik Dur Eğilme Kayseri Seninle, Başbakan ile El Ele" sloganıyla çeşitli sivil toplum örgütü üyelerinin katılımıyla çok sayıda kişi Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi.
 Sık sık tekbir getiren kalabalık grup, Başbakan Erdoğan lehine sloganlar attı.
 Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği (KİMDER) Başkanı Seyit Halil Yüzgeç, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Başbakan Erdoğan liderliğinde büyük atılımlar yaptığı belirterek, şöyle devam etti:
 "Bugün yiğit adam Recep Tayyip Erdoğan ile el ele vermek için buradayız. Öyle ki ümmetin bayraktarı Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlattığı yürüyüş neticesinde ülkesinin askeri vesayetten çıkması, terör meselesinde çözüm kapısını aralaması, başörtüsü yasağını kaldırması, dünyanın dev ekonomilerinden biri olmaya doğru hızla yol alması, sağlık alanında atılan dev adımlar, 4+4+4 eğitim sistemine geçiş, duble yolar ve
 hızlı tren gibi devasa, dış politikadaki etken devlet olmaya doğru dönüşüm, Marmaray, üçüncü köprü, Halk Bankası ve devlet bankalarının gerçekleştirdiği atılım, bunun yanında nerede bir zulüm varsa ilk sesini yükselten ilk karşı duran, dünya beşten büyüktür tezini ortaya atan, dost ve kardeş gönül coğrafyasıyla yeniden hemhal olan ve gerektiğinde 'sesin yüksek çıkıyor, biliyorum ki sesinin bu kadar çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz .
 Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüzü, nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum' diyen, diyebilen ve bugün bu sözlerinin bedeli kendisine ödetilmeye çalışılan Recep Tayyip Erdoğan ile el ele vermek için buradayız."
 Başbakan Erdoğan'a desteklerinin artarak devam edeceğini dile getiren Yüzgeç, sözlerini şöyle tamamladı:
 "2014 yılı ümmetin diriliş yılı olacak, ümmet dışı unsurlar istemese bile. Artık bu ümmetin içinden hakikati kükreyen aslanlara sahip olduğumuzu dünya duysun. Dünyada sadece çakallar değil, aslanların yüreğine, asaletine, heybetine, cesaretine sahip erler de var. Ey Recep Tayyip Erdoğan'a saldırıyor gibi yapıp ümmetin gözündeki umuda saldıranlar, ümmetin gözündeki umudu boğmaya çalışanlar, biliniz ki Recep Tayyip Erdoğan yalnız değildir. Recep Tayyip Erdoğan'ı size, oyunlarınıza ve işbirlikçilerinize yem etmeyeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan'ı astırmayacağız, zehirletmeyeceğiz. Dağ başında dondurmayacağız."
 Konuşmanın ardından toplu bir şekilde dua edildi.

Program, alandaki vatandaşların ele ele vererek, kilometrelerce uzunlukta zincir oluşturmasıyla sona erdi.
BİZE ULAŞIN