;
GALERİ

Sabuncubeli Tüneli açılıyor

İzmir'deki 35 projeden biri olan Sabuncubeli Tünelleri'nin bayrama yetişmesi için yapılan çalışmalar tamamlanırken, görkemli bir açılış töreni düzenlenecek. Açılışı Başbakan Binali Yıldırım'ın yapmasıyla da tünel hizmete alınmış olacak.


Sabuncubeli Tünelleri'nde açılış sırasında tünel içinde yaklaşık 10 bin kişilik iftar sofrası kurulacak. Ramazan Bayramı'nda kullanılacak olan tüneller, kamu kaynaklarıyla yapıldığı için geçişler ücretsiz olacak.

Başbakan'ın açılışı yapmasının ardından tünel araç trafiğine açılacak ve geçişler ücretsiz olacak.

"HARİKA BİR ŞEY BU"

Tünelin açılmasını dört gözle bekleyen vatandaşlar da devletin desteğine teşekkür etti. Bir vatandaş, "Manisa İzmir 15 dakikaya inecek, harika bir şey bu.

Ben 73 yaşındayım defalarca gittim geldim, bu Sabuncubeli hep sorun çıkarmıştır vatandaşa. Çok şükür açılıyor" derken, diğer vatandaşlar da "Çok iyi olacak, bir an önce açılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

EVLİYA ÇELEBİ 'KORKUNÇ SABUNCUBELİ' DEMİŞTİ

Başbakan Binali Yıldırım da, "Evliya Çelebi'nin, 'Korkunç Sabuncubeli' dediği o geçidi bypass ederek, seyahati eziyet olmaktan çıkarıp keyfe dönüştürecektir. İnşallah diğer projeleri de birer birer, elbirliğiyle gerçekleştireceğiz" demişti.

Tünel bitiyor Evliya Çelebi'nin "Korkunç Sabuncubeli" sözü tarih oluyor

Evliya Çelebi'nin seyahatnamesinde "Korkunç Sabuncubeli" ifadeleriyle tasvir ettiği İzmir ile Manisa arasındaki zorlu geçitte tamamlanan tünelle birlikte Çelebi'nin bu sözü tarih oluyor.

BİZE ULAŞIN