;
GALERİ

'Bayan Bacak' kilisede çalışıyor

"Bir lokma ekmeğe muhtacım" diyen ve 1970'li yıllarda "Bayan Bacak" unvanıyla tanınan Serpil Örümcer, İstanbul'daki bir kiliseyi temizleyerek yaşam savaşı veriyor.
Bir dönem "Bayan Bacak" lakabıyla Yeşilçam'a ve sahnelere damga vuran Serpil Örümcer, Unkapanı'ndaki Ayın Biri Kilisesi'nde çalışmaya başladı.
"Bir lokma ekmeğe muhtacım" diyen Örümcer haftada iki gün kiliseye gelenleri karşılıyor ve temizlik yapıyor
Örümcer, bu noktaya gelmesinde en büyük etkenlerden birinin yaptığı yanlış evlilikler olduğunu söylüyor.
Geçinebilmek için uzun süredir iş arayan ama çaldığı her kapıdan ret cevabı alan 58 yaşındaki Örümcer, bir arkadaşının aracılık etmesi ile kilisede çalışmaya başlamış.
Salı ve perşembe günleri kiliseye gelenleri karşılıyor.
Ayrıca kilisenin temizlik işleriyle de uğraştığını ifade eden Örümcer, "Hafta sonu da Bakırköy'de yere tezgâh açarak işportacılık yapıyorum. Her şey ekmek parası için" diyor.

GÖRENLER TANIMIYOR

Şöhretli yıllarda etrafında pervane olanların artık yüzüne bakmamasının çok acı olduğunu söyleyen Örümcer, çalıştığı kiliseye gelen ünlülerin çoğunun kendisini tanımadığını, tanıyanların da görmezden geldiğini söylüyor.

Bu arada, yıllara damgasını vurmuş ünlü sanatçıya destek olmak için mart ayı sonlarında özel bir gece düzenlenecek
Serpil Örümcer, eski gazeteci Zafer Dinçer'in organize edeceği gecede tüm sanatçıları bekliyor. Gecenin geliri ile Örümcer'in yaşamını sürdürmesi için bir ev satın alınması hedefleniyor
BİZE ULAŞIN