;
GALERİ

Bu fotoğraf saniyeler önce çekildi! Son bakış

Bu görüntülerin kan donduran bir hikayesi var. Hepsi fotoğraftaki kişilerin ölümlerinden saniyeler önce çekildi. İşte birbirinden ürkütücü o fotoğraflar.

Robert Berdella, kurbanlarına işkence ettiği anları fotoğraflayan bir katil ve işkenceci olarak biliniyor. 1984 ve 1987 yılları arasında, toplam altı erkeği öldürdüğü bilinen Berdella, kurbanlarıyla arkadaş olduktan sonra onları kaçırıp fiziksel işkence uyguluyormuş.

Seri katil ve nekrofil olan Jerry Brudos, kurbanlarına tecavüz ettikten sonra onları soğukkanlılıkla öldürüyor ve kadınların ayakkabılarını da hatıra olarak saklıyormuş. 5 yaşından itibaren topuklu ayakkabı fetişi olduğu bilinen katil, gençlik yıllarında da kadınların iç çamaşırlarını çalarken yakalandığı için fizyoterapi görmüş.

Milwaukee polisi, sokakta ellerinden kelepçeler sarkan bir adam görmüş. Tracy Edwards ismindeki adam, yan dairesinde oturan seri katil ve yamyam Dahmer'dan şikayetçi olmuş. Polis Dahmer'ın dairesine baskın yapınca, Edwards'ın kelepçelerinin anahtarıyla birlikte, kimliği belirsiz cesetlere ait fotoğraflar bulmuş.

'Kapak Kızı Katili'' Harvey Glatman, 1950'lerin tamamıyla korkunç ve belalı seri katili. Kurbanlarını seçmek için model ajanslarına başvuru reklamları paylaşan Glatman, kadınları apartman dairesine götürmeden önce hepsinin model pozu verdikleri fotoğraflarını çekermiş.

1970 ile 1973 yılları arasında 28 ergen çocuğu kaçırıp, işkence eden ve öldüren seri katil Corll, kurbanlarını şeker vererek tuzağa düşürdüğü için ''Candyman'' lakabını almış. Neredeyse 40 yıl sonra, 29. kurbanın fotoğrafı, bir film yapımcısı aracılığıyla ortaya çıkarılmış. Ellerinde kelepçeler olan kurbanın gözlerindeki korku objektife yansımış.

Ünlü yönetmen Roman Polanski'nin eşi Sharon Tate, sekiz buçuk aylık hamileyken Charles Manson ve çetesi tarafından katledildi. Geriye de işte bu fotoğraf kaldı.

Ölümünden önce görüntülenen, ünlü Hollywood yıldızı, Patrick Swayze...

Martin Luther King bu fotoğraftan bir süre sonra öldürüldü.

Bu adam bir anda kaplanla baş başa kaldı. Sonunda kaplan onu öldürürken geriye işte bu fotoğraf kaldı.

Efsane oyuncu James Dean Kalifornia'da işte bu araçla yaptığı kaza sonucu hayata veda etmiştir.

BİZE ULAŞIN