GALERİ

Bu tuvalet sizin bildiklerinizden değil! Arkasında olanlar şoke etti

Dünyanın en garip ülkelerinden biri olan Çin'den, sosyal medya aracılığıyla dünyaya yayılan fotoğraflar görenlerin ağzını açık bırakıyor. Gariplik konusunda Rusya ile yarışabilecek olan Çin'den gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz o manzaralar.

Çin'in nüfusu 1,5 milyara dayandı. Dünyanın bu en kalabalık ülkesi birbirinden garip insanlarıyla da gündemde. İşte dünyanın en garip ülkesi olan Çin'de, gördüğünüzde hayretinizi gizleyemeyeceğiniz manzaralar. Çin'deki bu tuvalet kapının dışından bakılınca her şey normal gibi görünüyor ama siz bir de içini görün.

Taklit ürünleriyle tanınan ülke olan Çin, bu sefer güneşin görüntüsünü taklit ediyor. Ülkenin genelinde yaşanan hava kirliliği sadece sağlığı değil, şehrin görüntüsünü de mahvediyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlediği maksimum seviyenin bile 25 kat üzerinde bir kirliliğe sahip olan Pekin'de insanlar hem fiziksel hem de psikolojik sağlıklarını yitiriyorlar. Kirlilik öyle bir boyutta ki, otoyollardaki görüş alanı bile birkaç metreye düşüyor. Bunu gören Çin hükümeti hava kirliliğini önlemek yerine Pekin içinde farklı noktalara LCD ekranlar koyarak güneşin doğuşunu veya temiz çevre görüntülerini yayınlıyor.

Yaratıcı sayılabilecek bu ekranlar Çinlileri ne kadar mutlu eder bilinmez ama Çin hükümetinin hava kirliliğiyle ilgili bu sorun için ciddi önlemler alması gerekliliği de büyük bir gerçek.

Çin Sanat Akademisi'ne girmek isteyen 78 bin kişi, giriş sınavı için yaklaşık 200 bin eser gönderdi.

Görevlendirilen uzmanlar bu eserler arasından en iyilerini seçmeye çalışıyor.

İnanması güç ama bu gördüğünüz bir dağ. Çin'de önceleri bir taş olduğu düşünülüyordu fakat yapılan araştırmalar sonucunda bunun bir taş olmadığına varıldı.

Taşın derinliğine ulaşılmaya çalışıldı fakat bu girişimler başarısız olunca bunun bir dağ olduğunu kabul ettiler.

BİZE ULAŞIN