GALERİ

Cinsel gücü arttırsın diye böyle bir şey içiyorlar ki... Duyanlar şaşıp kaldı

Oldukça ilginç yemek kültürleri ile bilinen Uzakdoğulular yine bombayı patlattı. Çin Tıbbı'nda kutsal sayılan yılandan ürettikleri içecek, aklın sınırlarını zorluyor. Saç dökülmesinden, cinsel gücü arttırmaya kadar birçok faydası bulunan içecek, Uzakdoğu ülkelerinde su gibi satılıyor.

Asyalılar yine yaptı yapacağını. Aklınıza gelebilecek her şeyden bir yiyecek bir şeyler üreten Asyalıların yeni favorisi yılan şarabı. Çin Tıbbı'nın baş köşesinde yer alan koca karı ilaçlarından biri olan içeceğin saç dökülmesinden, cinsel gücü arttırmaya kadar birçok faydası mevcut..

FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Geleneksel Çin Tıbbı diyor ki; yılanların etkileyici restoratif ve canlandırıcı güçleri vardır. Yılanla yapılan iksirlerle gençleşebilir, hayatınızı daha dinç yaşayabilirsiniz.

KELLİĞE BİRE BİR ÇARE

Artık nasıl bir iksir ise bu yılanlar kelliğe de çare olabiliyormuş, yabancı sitelerde yılan yağı kürleri satılıyor ama bizim doktorlar olmaz öyle bir şey hurafedir diyorlar.

CİNSEL GÜCÜ ARTTIRIYOR

Çin'in geleneksel tedavi yöntemlerine göre yılan önemli güçlendirici ve zindelik verici özelliklere sahip olarak görülüyor. Erkeklerin cinsel gücünü artırdığına inanılıyor. Bu nedenle Asya'da yılanlı yemekler oldukça yaygın.

AĞRILARI GEÇİRİYOR

Hepimizin kaynının ortak problemi bel ağrısı deyince Çinli Lokman Hekim'ler hemen yazıyormuş reçeteye bu şaraptan, mezesi nedir bilinmez ama genel vücut ağrılarına iyi geliyormuş.

Bu içeceklere çoğu zaman tat vermesi için ginseng ve kurt üzümü gibi kuru bitki ve baharatlar da ekleniyor. Bazıları ise daha da ileri giderek yılanın başını kesip kanını ve safrasını içeceğine katarak içiliyor. Bu içecek Güneydoğu Asya'da yaygın. Özellikle turistik caddeler ve alışveriş merkezlerindeki pazar tezgahlarında kobralar ve diğer sürüngenlerle dolu içecek şişeleri dikkat çekmek amacıyla kullanılır.

Yılan şarabı yapmak için canlı bir yılanın büyük bir alkol şişesine konarak boğulmasını gösteren bir YouTube videosu izleyenleri şoke etmiş ve Ağustos 2015'te viral olmuştu.

Çok nadir de olsa bazı yılanların (kış uykusuna yatma özelliklerinden olsa gerek) şişe içinde aylarca canlı kaldığı ve kendilerini uyandıran kişiye dişlerini geçirdikleri görülmüştür.

GELMİŞ GEÇMİŞ EN SAĞLIKLI 50 BESİN

MUZ: Bir orta boy
Kalbi koruyan potasyum için kusursuz bir kaynaktır.

AHUDUDU: Bir kap
Sağlıklı hücrelerin ölümüne karşı koyar, kalp sağlığına destek olur, obeziteye karşı etkilidir

BİZE ULAŞIN