GALERİ

Diş macununun birbirinden farklı kullanım alanları

Diş macunu diş temizliği için kullanılabileceği gibi günlük hayatta farklı işler içinde kullanılabilir. Diş macunundan daha fazla faydalanmak istiyorsanız bu haber tam size göre...

Rengi solmuş tırnaklarınızı parlatın: Macunu bir diş fırçası veya tırnak fırçası ile uygulayın.

Musluklarınızı temizleyip parlatın: Banyo ve mutfakta bulunan musluklarınızı diş macunu ile silerek parlatabilir ve üstlerindeki su lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Ayakkabılardaki lastik ve kauçukları temizleyin: Eski bir diş fırçası yardımıyla lekeleri ovalayın ardından nemli bir bezle temizleyin

Banyo aynalarınızı buhardan koruyun: Birkaç damla macunu cama sürün. İyice ovaladıktan sonra durulayın.

Hemen hemen her yüzeyden kalıcı izleri temizleyebilirsiniz: Nemli bir bez yardımıyla bir miktar diş macununu ovalayarak temizlemek istediğiniz bölgelere uygulayın.

Telefon ekranlarındaki çizikleri kapatın: Telefon camlarından bulunan çiziklerden kurtulmak için telefon camınızı diş macunu ile silebilirsiniz.

Biberonları temizleyebilirsiniz: Çocuğunuzun biberonundaki eski süt kokusundan kurtulun. Şişeye biraz diş macunu sürün, ılık su ekleyin, çalkalayın ve durulayın.

Kupalarınızdaki kahve ve çay lekelerini çıkarın: Kupalarınızı çay ve kahve içmek için çok sık kullanıyorsanız zamanla bu içeceklerin lekeleri kupaya yapılır ve kolay kolay çıkmaz. Kupalardaki bu lekelerden kurtulmak için kupanızı diş macunu ile ovalayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN