GALERİ

Efsanesi dilden dile dolaşıyordu! Sonunda orada bulundu

Binlerce yıldır efsanesi dilden dile dolaşan Atlantis'in bulunduğu iddia edildi. Daha önce de Anadolu'da olduğu iddia edilen Atlantis'in bakın nerede bulunduğu iddia edildi.

Binlerce yıllık gizemin çözüldüğü bir kere daha iddia edildi. Anadolu'dan İzlanda'ya pek çok yerde batmış olabileceği öne sürülen efsanevi medeniyet, bu seferki iddiaya göre Afrika'da bulundu.

Ünlü YouTube kanalı Bright Insight, yayımladığı videoda Batı Afrika'daki Moritanya sınırları içinde yer alan ve "Afrika'nın gözü" olarak bilinen Richat Oluşumu'nun Atlantis olduğunu öne sürdü.

Youtube kanalı, meşhur filozof Eflatun'un bahsettiği Atlantis'in çapıyla, Richat Oluşumu'nun çapının birbirlerine çok yakın olduğunun altını çizdi.

Eflatun'un anlattığı dağ yapısı ve oluşumun civarındaki yükseltilerin benzerliği de dikkat çekti.

Bir asteroitin çarpması sonucu meydana geldiği düşünülen Richat Oluşumu'nun nasıl oluştuğu da tartışılıyor.

Milattan önce (M.Ö.) 400'lü yıllarda doğduğu tahmin edilen Yunan filozof Eflatun'un (Platon) efsanevi kent hakkında yazdıkları, gizem meraklılarının dikkatini hâlâ çekiyor.

Eflatun, dünyanın geri kalan bölgelerinden daha ileri seviyede bir medeniyetin var olduğunu iddia ettiği Atlantis'in, M.Ö. 11600 civarında "Tanrıların gazabına uğradığı için" bir gecede battığını öne sürmüştü.

BİZE ULAŞIN