;
GALERİ

Kia Telluride resmen tanıtıldı

Güney Kore otomotiv devi Kia'nın büyük SUV modeli Kia Telluride resmen tanıtıldı. Peki, Kia Telluride'nin motor ve donanım özellikleri neler? İşte Kia Telluride hakkında ayrıntılar...

Kia'nın Telluride adlı büyük ve 8 koltuklu SUV modeli, New York Fashion Week (NY Moda Haftası) etkinliğinde dünyaya resmi olarak tanıtıldı.

Bu arazi donanımlı özel Kia Telluride, New York Moda Haftası etkinliğinin önemli moda tasarımcılarından Brandon Maxwell'in 2019 yaz kreasyonundan esinlenerek hazırlanılmış.

Bunu da dış rengi, iç mekanındaki doğal ahşap malzemeler gibi detayları ile belli ediyor.

Yani bu Kia Telluride'nin, moda tasarımcısı Maxwell'in doğum yeri olan Texas'a çok uygun bir araç olarak tasarlandığını görüyoruz.

Aracın hem dıştan hem de içten son derece araziye yatkın bir görünümü olduğunu, fakat bir yandan da lüks kavramını gözardı etmediğini görüyoruz.

Çünkü iç mekanda deri ve yumuşak malzemelerin çok yoğun olarak kullanıldığı görülüyor.

Bu özel Telluride, özel tamponlara, gizlenmiş bir vince, derin sulardan geçişler için bir şnorkele, Burly markalı 265/50R-20 ölçülerinde arazi lastiklerine de sahip.

Ayrıca alüminyum tavan rayları, arka camın üzerine gelen stepne, onun hemen yanındaki merdiven gibi detaylar da Telluride'yi olduğundan çok daha zorlu bir görünüme kavuşturmuş.

Bu arazi donanımlı Kia Telluride'nin derin yeşil rengi de 2 yıl önce ortaya çıkan konseptteki renge çok benziyor.

Telluride'nin konsept hâline göre ön yüzündeki far ve ön ızgara tasarımının değiştiğini de görüyoruz.

BİZE ULAŞIN