GALERİ

Martı koca tavşanı deliğinden çıkarıp canlı canlı yedi! Böylesine zor rastlanır

Daha önce buffalo deviren aslanlar, zürafa yiyen kaplanlar gördük ama böylesine ilk kez tanıklık edeceksiniz. Galler'deki Pembrokeshire Sahili. Kara sırtlı martı adlı bir martı türü bir tavşanı, nasıl olduysa deliğinde gözüne kestiriyor ve onlar oluyor. İşte martının, tavşanı canlı canlı yediği o anlar.

Batı Galler'deki The Wildlife Trust Derneği'nin koruması altında olan Batı Galler'deki Skomer Adası'nda çekilen görüntüler, izleyenleri hayrete düşürdü.

Büyük kara sırtlı martı, gözüne kestirdiği vahşi tavşanı deliğine girdikten sonra kafasından ısırarak çıkarıyor.

Diğer martıların bakışları arasında gerçekleşen olayda, kara sırtlı martı vahşi gri tavşanı saniyeler içinde canlı canlı yiyor.

Tuhaf ve imkansız görünse de Skomer Adası'ndaki Wildlife Trust derneğinde çalışan uzmanlar bu olayın gayet sıradan olduğunu dile getirdi.

Uzmanlar, kara sırtlı martıların küçük deniz kuşu bulamadığı zamanlarda yemek olarak tavşanları tercih ettiklerini belirtti. Hatta, beslenme tercihlerinin en önemli parçalarından biri olduğunu söyledi.

12 yıldır köpek balıkları üzerine araştırma yapan Mia Vorster, çok nadir olan bir olaya şahit oldu. Yamyam köpek balığı rakibini tek lokmada yutmaya çalıştı.

Olağanüstü olay, Güney Afrika'nın Doğu Burnu'nda yaşandı. Vahşi Doğa Uzmanı Mia Vorster ve uzman köpek balığı rehberi Ali ile Güney Afrika'daki Aliwal Shoal'da yaşandı.

Her gün bu muhteşem hayvanlarla yüzdüğünü ifade eden Vorster, böylesine büyük bir olaya ilk kez şahit olduğunu söyledi. Bunun insanlar için aslında ne kadar tehlikeli olduğunun altını çizen Vorster olayı şöyle anlattı:

SON DAKİKA