GALERİ

Müge Anlı'daki Sedanur Güzel cinayetinde son dakika gelişmesi! Cinsel saldırı sonrası boğarak öldürmüşlerdi

Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınında akıbeti araştırılan Sedanur Güzel'in Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde, kaybolduktan 7 gün sonra cesedi bulunmuştu. 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in ölümüne ilişkin tutuklanan 3 sanığın yargılanmasına devam edildi. Küçük Sedanur'un davasında mahkeme, cinsel istismarda bulunduktan sonra boğarak öldürüldü iddiasıyla 3 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. İşte Atv ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Müge Anlı ve tüm Türkiye'yi derinden sarsan Sedanur Güzel cinayeti hakkında son dakika gelişmesi ve kan donduran detaylar...

Tüm Türkiye'yi derinden asrsan Sedanur Güzel cinayetinde yeni gelişme yaşandı. Müge Anlı'da akıbeti araştırılan minik Sedanur'un ölümüyle ilgili ortaya çıkan gerçekler kan dondurmuştu. Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde, 16 Eylül 2018 tarihinde kaybolan ve 7 gün sonra taşlarla örtülmüş halde cesedi bulunan Paslı Esin Çağdaş İlkokulu'nun 3'üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Sedanur Güzel'i alıkoyarak cinsel istismarda bulunup ardından öldürdükleri iddiasıyla haklarında dava açılan 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.

SEDANUR GÜZEL'İN KATİLİ HAKKINDA MÜGE ANLI'DA YAŞANANLAR - DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!

Güvenlik gerekçesiyle Yozgat'ta görülen davanın 3'üncü duruşmasına, tutuklu sanıklar Himmet Uç ve Ertan Bozkurt, Diyarbakır'daki cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığının tespiti için ikinci kez İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen tutuklu sanıklardan Ahmet Bilen ise duruşmada yer almadı.

AKIL SAĞLIĞI YERİNDE RAPORUNA İTİRAZ

Duruşmada, Bilen'in, daha önce akıl sağlığının yerinde olduğu ve cezai ehliyetinin bulunduğu yönünde verilen rapora avukatının itiraz etmesi üzerine yeniden aynı kuruma sevk edildiği bildirildi.

TANIKLAR SEGBİS İLE KATILDI

Olayın yaşandığı dönemde baraj inşaatı şantiyesinde çalışan 3 tanık da duruşmada Kars Kağızman Ağır Ceza Mahkemesi'nden SEGBİS aracılığıyla dinlendi.

DURUŞMA ERTELENDİ!

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına, dinlenmeyen tanıkların da dinlenmesine karar vererek, duruşmayı 6 Aralık gününe erteledi.

DNA TESTİ SONUCU

Kars Kağızman'a bağlı Paslı köyünde 16 Eylül'de kaybolan Sedanur Güzel'in (9) ölü olarak bulunmasına dair soruşturmada Adli Tıp raporu dosyaya girdi.

SEDANUR GÜZEL'İN KATİLİ MÜGE ANLI'NIN ŞÜPHELENDİĞİ KİŞİ ÇIKTI

Sedanur'un tırnak arasından alınan doku ile tutuklu zanlılardan Ertan Bozkurt'un DNA örneklerinin eşleştiği belirlendi. Ayrıca Sedanur'un bileklerinde ip izine de rastlandı.

Soruşturma dosyasında önemli bir itirafın olduğu da ortaya çıktı. Tutuklu üç zanlıdan biri olan A.K, ifadesinde Sedanur'u diğer iki zanlı ile birlikte öldürdüklerini anlattı.

CİNSEL SALDIRI SONRASI BOĞARAK ÖLDÜRDÜLER

Soruşturma dosyasında önemli bir itirafın olduğu da ortaya çıktı. Tutuklu üç zanlıdan biri olan A.K, ifadesinde Sedanur'u diğer iki zanlı ile birlikte öldürdüklerini anlattı. Zanlının ifadesine göre Ertan Bozkurt ile Sedanur'u dere yatağına götürürken diğer zanlı H.U ile karşılaştılar. H.U'ya da kendileriyle birlikte gelmelerini teklif ettiler. H.U. da onlarla birlikte gitti. Çocuğun bileklerini iple bağladılar ve cinsel saldırı sonrası da boğarak öldürdüler. Tutuklu diğer iki zanlı ise suçlamaları kabul etmedi.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) görevlileri çocuğun bulunması için çalışması başlatmış ve aramalar sonucu Sedanur'un cesedi köyün 1 kilometre uzağında üzeri taşlarla örtülü halde bulunmuştu.

ERTAN BOZKURT MÜGE ANLI CANLI YAYININDA ASLINDA KENDİSİNİ ELE VERMİŞTİ

Sedanur'un kaybolmasından sonra gözaltına alınan Ertan Bozkurt aileyle birlikte küçük kızı arama çalışmalarına da katılmış. Hatta Sedanur'un babasına kayıp olduğunu arayıp cep telefonundan o bildirmiş. Şüpheli gözaltına alınmadan önce de Sedanur'u son gören kişi olara ATV'deki Müge Anlı'nın programına bağlanmıştı.

BİZE ULAŞIN