GALERİ

Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar

Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar
Metabolizmanızı hızlandıran doğru atıştırmalıkları tercih ederek ana öğünler dışında çok fazla yemenin ve kilo almanın önüne geçebilirsiniz.Gerçekten işe yarayan bu yöntemi deneyin ve artık sevdiğiniz yiyeceklerden uzak kalmayın.
Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar
Buzlu Meyveli Dondurma

Eğer canınız tatlı bir şeyler isterse buzlu dondurma yemek iyi bir alternatif olabilir. Bu atıştırma tatlı ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacak. Çoğunluğunun sudan oluştuğunu, yağsız olduğunu ve sadece 20 kalori içerdiğini de ekleyelim.
Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar
Yer Fıstığı Ezmesi Sürülmüş elma dilimleri

Bu karışım, yer fıstığından dolayı protein, elmadan dolayı da lif yüklüdür. Bu ikiliyi tükettiğiniz zaman kendinizi uzun süre tok hissedersiniz. Yarım elmanın dilimleriyle beraber tüketilen 1,5 yemek kaşığı miktarındaki yer fıstığı ezmesi sadece 200 kaloridir.
Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar
Dil Peyniri

Peynir her zaman için diyet düşmanı bir gıda olarak sunulmuştur; bu nedenle çoğu diyet programı peynir çeşitlerinden uzak durmanız gerektiğini salık verir. Oysa ki dil peyniri son derece masumdur.
İçerdiği yüksek protein miktarıyla muhteşem bir diyet yiyeceğidir. Kalori oranları diğer peynirlere göre oldukça iyidir ve buzdolabında saklamak gerekmediği için çantanızda taşıyarak istediğiniz an atıştırabilirsiniz. Gün içinde yaşadığınız açlık krizlerini böyle sağlıklı bir seçimle aşabilirsiniz.
Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar
Patates

Kızartması Tek kişilik patates kızartmasının porsiyonu 380 kalori içerir. Yine de canınız çok fazla patates kızartması istiyorsa evde hazırlanan şu kolay tarif denemelisiniz.Patatesi ince ince dilimleyin,dilimleyin, dilimleri bir çay kaşığı zeytinyağı ölçüsündeki yağla fırçalayın, üzerine biraz tuz ve tarçın ilave edin ve sonra 30 dakika süreyle fırında 425 derecede pişirin. Patates yüksek oranda lif içerir. Bol lifli beslenmek ise kan şekerinizi dengede tutmanıza yardımcı olur. Bu sayede geç saatlerde zararlı yiyecekler atıştırmak istemezsiniz. bir kişilik porsiyonun değeri 130 kalori civarındadır. Bu şekilde hazırlanan mısır, lif yönünden zengindir, üstelik yağsızdır. 3,5 bardak ölçüsündeki mısır üç kurabiyeden daha az kalori içerir. Mısırı üzerine biraz kırmızı biber serperek de tüketebilirsiniz. Az miktarda acı metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olacaktır.
Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar
Yulaf Ezmesi

Sağlıklı bir atıştırma olarak az kalorili ve lif içeren yulaf ezmesini tercih edebilirsiniz.
Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar
Patlamış Mısır

Mikrodalga fırında pişebilen yağ içermeyenbir kişilik porsiyonun değeri 130 kalori civarındadır. Bu şekilde hazırlanan mısır, lif yönünden zengindir, üstelik yağsızdır. 3,5 bardak ölçüsündeki mısır üç kurabiyeden daha az kalori içerir. Mısırı üzerine biraz kırmızı biber serperek de tüketebilirsiniz. Az miktarda acı metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olacaktır.
Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar
ÇİKOLATALI SHAKE

Sütten yapılan çikolatalı shake soğuk olduğu için sindirim sırasında biraz daha fazla kalori yakmanızı sağlar. İçeriğindeki süt, protein ihtiyacınızı karşılar. Evde şu kolay tarifi hazırlayabilirsiniz: Yarım fincan light sütle bol buzu blender’dan geçirin ve karışımın üzerine iki yemek kaşığı çikolata şurubu ekleyin. İşte muhteşem serinletici içeceğiniz hazır.
Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar
Yoğurt

Süt ürünleri yüksek kalori değerleri açısından olumsuz bir imaja sahip. Ama özellikle az yağlı olan süt ürünleri probiyotik denilen dost bakteriler içerir. Birçok araştırma probiyotiklerin vücut tarafından emilen yağ miktarını azalttıklarını gösteriyor. Yanınızda da taşıyabileceğiniz yoğurt, protein açısından zengin, şeker açısından da düşük değerlere sahiptir. Her bir porsiyonun kalorisi 100’den azdır.Son zamanlarda yapılan bir araştırma günde üç porsiyon yoğurt yiyen kişilerin hiç yemeyenlere göre daha sağlıklı bir vücuda sahip olduklarını gösteriyor.
Sizi Tok Tutacak Atıştırmalıklar
Salsa Soslu Cips

Salsa sosu biberlere acı tadı veren “capsaicin” adlı maddeyi içerir; bu madde metabolizmayı çok hızlandırır. Tayland, Hindistan ve Çin mutfağında ağırlıklı olarak kullanılır. Ayrıca capsaicin vücut ısısını artırır ve bu da kalori yakımını artırmak için ekstra bir etki sağlar. Bu atıştırma size 150 kalori verecektir.
BİZE ULAŞIN