GALERİ

Şoke eden değişim! Mucizevi muz diyeti: Eğer 4 gün boyunca sadece muz yerseniz...

En çok tüketilen meyveler arasında yer alan muzun faydası oldukça fazladır. Önceden kilo yaptırdığı için uzak durulan muzun faydaları saymakla bitmiyor. Vatandaşlar hem sağlıklı hem kilo verdiren muzun faydalarını öğrenmek istiyor. Muz sindirime yararlıdır. Sindirim bozukluklarını düzeltir. Lif açısından oldukça zengindir ve kabızlığa iyi gelir. Muz içeriğinin %74'ü sudur. İçeriğinde ayrıca bol miktarda karbonhidrat bulunduran muz tüm gün enerjik kalmanızı sağlıyor.. Potasyum açısından zengin olan muz, böbrekler için de faydalıdır. Muz, kalp sağlığı için oldukça önemlidir. Kan basıncını dengeler ve kalp kaslarını güçlendirir.Muz diyeti ile 4 günde 4 kilo vermek mümkün. Muz, yüksek miktarda barındırdığı lif ve protein sayesinde hem tok tutarak hem de enerji vererek kısa sürede istenilen kiloya sahip olmanızı sağlayacaktır. Son zamanların en popüler diyetlerinden birisi haline gelen muz diyeti nasıl yapılır? Peki muz diyeti 4 günde 4 kilo verdirir mi? Muz diyeti ile nasıl kilo verilir? Sizin için bir üç günlük bir de yedi günlük hızlı kilo verdiren muz diyeti hazırladık. İşte detaylar...

SINIRSIZ ENERJİ SAĞLAR

Muz içeriğinin %74'ü sudur. İçeriğinde ayrıca bol miktarda karbonhidrat bulunduran muz tüm gün enerjik kalmanızı sağlıyor..

Spora başlamadan önce ve sonrasında sıklıkla muz tüketen sporcuların enerjik kalması bu da beslenme düzenlerine bağlı.

Enerjinizin çabuk tükenmesinden şikayetçiyseniz günlük olarak muz tüketimi yapmanız tavsiye edilir.

Muz diyeti ile kısa sürede 4 kilo verin Muz diyetini uygulamak oldukça kolay.

Gün içinde her öğünde 3 tane muz yiyerek muz diyetini kolay biçimde uygulayabilir ve hızlıca kilo verebilirsiniz.

Muzu isterseniz kurutup, isterseniz su ve süt ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

MUZUN FAYDALARI NELERDİR?
İçeriğinde bulundurduğu C vitamini sayesinde güçlü bir antioksidan etkisi de yaratmaktadır. Özellikle kanser türlerine karşı koruyucu ve güçlü olmakla birlikte bağışıklık sistemini güçlendirir.

A vitaminin faydaları arasında gözlerin daha iyi görmesine fayda sağlar. Diş ve diş eti sağlığı konusunda da oldukça etkilidir. Bir muz ise bir insan vücudunun ihtiyacı olan A vitaminin yüzde 2'sini karşılar.

İçerisinde suda erime özelliği olan B vitamini bulunur. Orta büyüklükte bir muz günlük B6 vitamininin yüzde 22'sini karşılar. Bu yüzden muz tüketimi B vitamini açısından oldukça önemlidir.

MUZ KABUĞUNUN FAYDALARI
Muz kabuğunun faydalarını daha önce duydunuz mu? Muz'un dışındaki kabuk diye adlandırdığımız posasının faydaları da en az muzun içi kadar önemlidir. Muzun kabuğunun besin değerleri arasında demir, potasyum, B, C ve K vitaminleri vardır.

SON DAKİKA