;
GALERİ

Ünlülerin Karakter Analizi

Kişisel Gelişim Uzmanı Canan Yolaç, ünlülerin fotoğraflarını inceledi, fiziki özelliklerine dayanarak genel karakter yapılarını, kalıcı olmaları için neleri değiştirmeleri ve nasıl davranmaları gerektiğini çözmeye çalıştı. ışte Yolaç’ın gözünden ünlüler ve karakterleri...

BEREN SAAT
İçsel ritmini oturtması gerek

Hepimizin içinde dişil ve eril taraflar var. Eğer bir kadınsak ve eril tarafımız daha çok çalışıyorsa, ne kadar güzel de olsak, ne kadar çekici de olsak içimizdeki ritm bozulmuş olur. Böylece içsel çatışma başlar.

Beren Saat’in kendi iç çatışmalarının farkında olması ve eril tarafının ne kadar yorgun olduğunu fark etmesi çok önemli. Çünkü yaratıcılığı, sanatı yapan dişi tarafı; parayı kazanan, harcayan ise erkek tarafı... Eğer bu dengeyi kurabilirse, yaşam ritmi dengede olacağından sevilen, beğenilen biri olur, sanat kariyeri yolunda gider. ıçsel çatışmalarından kurtulamayıp kendini yıpratmaya başladığı zaman ise yorgun, düşünceli, enerjisiz olacağı için iş hayatında başarısızlığa uğrayabilir.

Saat’in ilişkilerinden beklediği doneleri önce kendinde bulmaya başlaması, ilişkilerini de olumlu yönde etkileyecektir. Yoksa ya ilişki bağımlısı olup kendini tüketecek ya da sürekli ilişkiden ilişkiye koşacaktır. Yani arayışı hiçbir zaman bitmeyecektir. ıçsel ritmini oturttuğu zaman son derece huzurlu, bolluk içinde ve yaratıcı bir hayata sahip olabilir.

MÜJDE AR
Öfkesini nötrlemesi gerekiyor

Müjde Ar’ın yaşam ilkesi “denge”... Ar, sonuç odaklı, hedefine kilitlenen bir yapıdadır. Eninde sonunda karar verdiği her şeyi elde eder. Ancak işin içine duygusallığı girerse hüsrana uğrayıp başarısız olabilir. Aşırı sorumlulukla sorumsuzluk arasında gidip gelen bir yapıya sahiptir. Yani bazen aşırı yüklenir, bazen de boş verebilir. Bu konuda dengeyi bulması önemlidir.

O, yaşadığı olaylar içinde dengeyi bulabiliyorsa huzurlu, sağlıklı ve istediği gibi bir yaşama sahip olur. Sinirli olduğu zamanlar bir an önce bu siniri nötrlemesi gerekir. Aksi halde sinirlilik hali karşı tarafı yıpratır, bu da daha büyük bir çekişmeye dönüşerek Müjde Ar’ı pişmanlık duygusuna iter. Ve böylece sinir-pişmanlık duyguları arasında yaşamını tüketmeye başlar. Yani sinirini fark etmesi onun için çok önemlidir. Bunun üstesinden gelemezse uzun vadede pişmanlık, depresyon ve ardından da yok olma isteği ortaya çıkar.

Açık kalpli, açık sözlü, özverili bir yapıya sahiptir. Genelde karşılık beklemez. Sadece hayatında önemli olan kişilerden karşılık alamadığı zaman hayal kırıklığına uğrar. Çekici, karizmatik bir kişiliğe sahiptir. Genelde bolluk içinde yaşar. Yönetici bir kimliğe sahiptir. Tüketimini dengelemezse darlık çekme ihtimali vardır.

SİBEL CAN
İlişkinin başında prensiplerini ortaya koymalı

Sibel Can’ın hayat kontrastı “sadelik”... Sadeliği yaşamının her alanına yansıtması önemli. Aşırılık her alanda çok yıpratıcı olur. ilişkilerinde en önemli unsur sadakat ve güven... Netlik üzerinde çalışması gerek. Konuşmak, prensiplerini koymak, ne istediğini bilmek Sibel Can için çok önemli.

İlişkinin en başında prensiplerini koyması, onu hayalkırıklığına uğramaktan alıkoyar. Kendi içindeki dolduramadığı değerleri, dıştan gelecek değerlerle dolduramayacağını anlaması, kendi eksik değerlerini bir an önce doldurması çok yararlı olacaktır. Böylece yaşamdan gerçek bir lezzet almaya başlayacak Sibel Hanım, midesini yemeklerle doldurmayacağı için daha sade, daha kendiyle barışık gözükecektir.

Böylece şanslı bir kişiliğe sahip olan Sibel Hanım, sanat hayatında daha pek çok yeniliğe imza atacak, çocuklarıyla da daha sevgi dolu, daha kaliteli bir yaşam sürecektir

TUBA BÜYÜKÜSTÜN
Kendini ifade etmesi güç

Yaşam kontrastı “uyum” olan Tuba Büyüküstün, huzurlu, sakin, duygularını içine atan bir yapıya sahip. İnsanlara zarar vermekten çok çekinir. Kırılgan ve hassas. Kendini ifade etmek onun için son derece güç. Yanlış anlaşılmaktan da çekinir ayrıca... Nitekim zaman zaman kendini yanlış ifade ettiği için hüsrana uğrar. Eğer bu özellikleriyle yüzleşemezse durağan bir yaşam sürer. Kendini bastırdığı için ileride agresif ve mutsuz olma ihtimali de yüksek.

BİZE ULAŞIN