GALERİ

Yatak odasında gizli kamera buldu şoka uğradı!

Dünyanın her yerinde evini kiralamak isteyenler ile ev kiralayanlar arasında iletişime olanak sağlayan Airbnb üzerinden ev kiralayan çift büyük bir şok yaşadı. Çift kaldıkları evde kendi görüntülerinin içerisinde yer aldığı bir gizli kamera buldu.

Dünyanın her yerinde evini kiralamak isteyenler ile ev kiralayanlar arasında iletişime olanak sağlayan Airbnb üzerinden ev kiralayan çift büyük bir şok yaşadı. Çift kaldıkları evde kendi görüntülerinin içerisinde yer aldığı bir gizli kamera buldu.

Dünya üzerindeki en büyük ev kiralama sistemi olan Airbnb, gizli kamera skandalıyla gündeme geldi. Kanada Toronto'ya seyahat eden bir İngiliz çift, kiraladıkları evde çalar saatte gizli bir kamera buldu.

Şoka uğrayan Dougie Hamilton ve partneri, olayı polise bildirdi. Kanada polisi ve şirket soruşturma başlattı.

BU YAŞANAN İLK OLAY DEĞİL

Bu tür kiralamalarında acı sonuçlarına dair bir çok olay yaşandı. ABD'li Jason Scott, bir arkadaşının Airbnb'den kiraladığı odada internete bağlı gizli kamera bulduğunu belirtip, şikâyette bulunmuştu. Scott, kamerayı bulduktan sonra gece 3'te evi boşaltan arkadaşına para iadesi yapıldığını ve evi kiralayan kişinin Airbnb sisteminden çıkartıldığını da belirtti.

Amsterdam'da, tatile giderken evlerini Airbnb üzerinden kiraya veren bir çift, döndüklerinde evlerinin 'randevu evi' olarak kullanıldığını öğrenmişti.

Danni Georgina adlı bir kadın, kaldığı odanın yanında kalan iki gencin duvarı delerek, mercekten onları izlediğini iddia edip bu görüntüyü paylaşmıştı.

Yine evlerini kiralayan bir çift, döndüklerinde evi bu halde bulmuştu.

San Francisco'lu Emily J. Evine döndüğünde apartmanının talan edildiğini gördü. Emily'nin tüm para edecek eşyalarını çalan misafirler bu da yetmiyormuş gibi kadının doğum belgesini ve sigorta kartını da çalarak kayıplara karıştı.

Cory 2014'te yazlık evini kiralamaya karar verdi. Palm Springs isimli popüler yazlık bölgesindeki evde konaklamaya başlayan iki erkek kardeş, 6 haftalık rezervasyonlarının ardından evi boşaltmayı reddetti. Bu davranışlarını yasalara dayandıran kardeşler, California kiralama kanunlarına göre bir evde 30 günden fazla konaklayan birini evden çıkarmanın zor olduğunu öne sürdü. Yasal süreç devam ederken bir gün iki kardeş kayıplara karışıp evi boşalttı.

Jacob isimli bir genç Madrid'de kaldığı evin sahibi tarafından eve kitlenip tecavüze uğradığını iddia etti. Ev sahibiyse aralarında geçenin tecavüz olmadığını ve Jacob'ın da bunu talep ettiğini dile getirdi. Ev sahibi, trans kimliğinden ötürü ayrımcılığa uğradığını ve Jacob'ın transfobik olmasından dolayı bu suçlamada bulunduğunu iddia etti.

Troy California'daki evini Airbnb üzerinden kiraladığında, misafirinin gerçek kimliğine dair hiçbir fikri yoktu. Sahte kimlikle başvuruda bulunan misafirin metamfetamin bağlımlısı bir hırsız olduğu ancak konaklamasından sonra anlaşıldı. Troy eve döndüğünde bilgisayarı ve nüfus cüzdanı da dahil olmak üzere birçok değerli eşyasının çalındığını ve evin her yerinde uyuşturucu kalıntıları olduğunu gördü.

Jessica Manhattan'daki evini askeriyede çalıştığını iddia eden bir kadına kiraladı. Kendine asker olarak tanıtan kadının hayat kadını olarak çalıştığı ortaya çıktı. Jessica evine döndüğündeyse korkunç bir manzarayla karşılaştı. Kiracısı evde boğazı kesilerek öldürülmüştü.

BİZE ULAŞIN