;
GALERİ

Zimbabve'de akıllara durgunluk veren olay! Timsahın karnından...

Zimbabve'de yaşanan bu olayın görüntüleri sosyal medyada yayıldı, milyonlarca kez izlendi. Her şey ülkeyi esir alan yoğun yağışların ardından gelişti. Bir çocuk ortadan kayboldu ve tek bir şüpheli vardı. Köylüler şüphelendikleri timsahı avladıklarında ise gördükleri manzara karşısında hayrete düştüler. İşte herkesi hayrete düşüren o anlar.

Afrika ülkesi Zimbabve'de bir kasabada yaşanan olay herkesi şoke etti. Köylülerin şüphelendiği timsahın içini açınca gördükleri manzara karşısında şoka uğradılar!

Köylüler bir çocuğa saldırıp öldürdüğünden şüphelendikleri timsahı avlamayı başardı.

Dev timsahın karnını keserek içine baktıklarında ise korkuları gerçek oldu.

Timsahın karnında öldürdüğü çocuğun kalıntıları bulunuyordu.

Ülkede yaşanan yoğun yağışlar nehirlerin taşmasına neden olmuş ve bu nehirlerde yaşayan timsahlarda civar köylerde yaşayan köylülere saldırmaya başlamıştı.

Timsahların yoğun yağışlar sonrası köylerin içlerine kadar girdikleri ve bu saldırıları gerçekleştirdikleri biliniyor. Korunmasız küçük çocuklar bu konuda en çok tehlike altında olan grup.

Birazdan göreceğiniz görüntüler insanın verdiği zararı bir kez daha gözler önüne serecek cinsten. İtalya'nın Sardunya Adasında hamile balina ölü olarak bulundu.

Balinanın midesinden en az 20 kilo plastik atık çıktı. Daha acı veren yanı ise 8 metrelik balinanın rahminde ölü cenine rastladı. Hayvanın midesinde de çöp torbaları, balık ağları ve diğer atıklar tespit edildi.

Uzmanlar, balinanın mide kirlenmesinden öldüğünden emin olduklarını dile getirdi.

İtalya Çevre Bakanı Sergio Costa, Facebook hesabından yaptığı açıklamada,"Hiçbir kaygı duymadan tek kullanımlık plastik ürünler kullanıyoruz ve şimdi bunun bedelini ödüyoruz. Gerçi aslında bedelini hayvanlar ödüyor" diye yazdı.

BU İLK DEĞİL

İtalya'da yaşanan bu olayın bir benzeri Endonezya'da yaşanmıştı. Endonezya'nın Sulawesi bölgesinde sahile vuran ölü balinanın midesinden yaklaşık 6 kilo çöp çıkmıştı.

BİZE ULAŞIN ; ; ;