Ece'nin acısı dinmiyor!

08.07.2009 Çarşamba

Üzerine düşen camla ağır yaralanan Ece, ailesiyle birlikte kazadan sorumlu tuttuğu şirketlerden 1 milyon 110 bin lira tazminat istiyor

İstanbul Beyoğlu'nda üzerine düşen cam ile hayatı kararan üniversiteli Ece Turhan'ın ailesi, kazadan sorumlu tuttukları şirketlere karşı 1 milyon 110 bin liralık tazminat davası açtı. İTÜ Çevre Mühendisliği öğrencisi Ece Turhan ile baba İhsan Turan, anne Dilek Turhan ve teyze İpek Doğan adına tazminat davasını açan Avukat Hakan Semizoğlu, müvekkilinin bugüne kadar yaşadığı acıları, dava dilekçesinde detaylarıyla anlattı. Ece'nin 22 kez tıbbi müdahale geçirdiği, kafatasının 3 kez açıldığı bildirilen dilekçede, beyindeki kanama nedeniyle denge kaybı oluştuğu ve sağ el başparmağı ile işaret parmağında hareket sınırlaması meydana geldiği ifade edildi.

DAVA YAKINDA BAŞLAYACAK

Ece Turhan'ın boynundan nefes alması için açılan deliğin, estetikle kapatıldığı ancak iz kaldığı kaydedilen dilekçede kafatasındaki ameliyat izleri nedeniyle genç kızın tekrar saçlarına kavuşma ihtimali kalmadığı da belirtildi. Üniversiteli Ece'nin 4 kez göz tedavisi olmasına rağmen yüzde 90 görme kaybı yaşadığı, göz simetrisi bozulduğu bildirilen dilekçede epikriz raporuna da yer verildi. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.
BİZE ULAŞIN