Kardelen farkı

15.07.2009 Çarşamba

Kardelen bursuyla eğitimine devam eden Firdevs gece-gündüz çalıştı. Ve ÖSS'de Eşit Ağırlık-2 puan türünde Türkiye 26'ncısı oldu

Azmin karşısında hiçbir şeyin duramayacağını Antalyalı Firdevs bir kez daha gösterdi. Bahtılı Köyü'nde yaşayan Firdevs Arı (18) yaşadığı zorluklara rağmen girdiği ÖSS'de elde ettiği başarıyla parmak ısırttı. Çiftçilik yapan bir babanın kızı olan Firdevs, Adem Tolunay Anadolu Lisesi'ne gidiyordu. Her gün, 45 dakika mesafedeki okuluna yürüyerek ulaşan Firidevs'in önünde yaşıtları gibi zorlu bir sınav vardı. Tek isteği Öğrenci Seçme Sınavı'nda başarılı olup kendisine güvenen ailesini ve öğretmenlerini utandırmamaktı.

Başarısını telefondan öğrendi
Maddi durumu iyi olmadığı için devlet bursunun yanı sıra 'Kardelen' bursu da alan genç kız, gece gündüz çalıştı ve ÖSS Eşit Ağırlık-2 puan türünde 372 puan alarak Türkiye 26'ncısı oldu. Genç kız evinde bilgisayar olmadığı için bu başarısını arkadaşlarından telefonla öğrendi. Firdevs'in şimdi tek isteği kendisine burs verebilecek bir hayırsever bulabilmek.
BİZE ULAŞIN ; ;