Kaderinden kaçamadı

18.07.2009 Cumartesi

Bursa'da çılgın bir aşık, sevgilisiyle kaçmak istedi. Genç kız 'Kaçmak istemiyorum' dedi. Çılgına dönen adam, 'Ya benimsin ya toprağın' diyerek Merve'yi 12 yerinden bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kanlı olay... İddiaya göre Sedat E. (28), 5 yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı Merve Soyaslan'ı (21) kaçırmak için genç kızın evine gitti. Evinin bahçesinde konuştuğu Merve Soyaslan'ın kaçma fikrine karşı çıkmasına sinirlenen şahıs, yanında getirdiği bıçakla genç kızı 12 yerinden bıçakla yaraladı.

HASTANEDE GÖZALTINA ALINDI

Merve'nin feryatlarını duyan anne Rahibe Soyaslan ile genç kızın kardeşleri bahçeye çıktıklarında korkunç manzara ile karşılaştı. Özel bir araçla hastaneye kaldırılmak istenen Merve Soyaslan'ı bıçakladığına üzülen Sedat E. de aynı araca bindi. Ancak aşırı kan kaybeden ve kalbine iki bıçak darbesi alan Merve Soyaslan yolda hayatını kaybetti. Zanlı ise hastanede jandarma tarafından gözaltına alındı. Merve Soyaslan'ın yakınları hastaneye akın etti. Acı haberi alan genç Merve'nin ailesi sinir krizi geçirdi. Soyaslan'ın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

'AİLESİ EVLENMEMİZE KARŞI ÇIKTI'
Zanlı Sedat E., jandarmaya verdiği ifadede, genç kızla evlenmek istediğini ancak ailesinin karşı çıktığını, olay gecesi kaçırmak için evine gittiğinde kız arkadaşının buna karşı çıktığını söyledi. Adam yaralamaktan sabıkası olduğu öğrenilen zanlının, "Benim olmayacaksan başkasına yar etmem" diyerek genç kızı bıçakladığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
BİZE ULAŞIN