Şeytanın bile aklına gelmez

25.07.2009 Cumartesi

Sekreter genç kız, evlilik hazırlığı yaptığı nişanlısının kuzenine ait 11 bin 250 TL tutarındaki altınları çeyiz almak için çaldı

Çorlu'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bir mimarlık bürosunda sekreter olarak çalışan Gizem Balcıoğlu, evlilik hazırlıkları yaptığı nişanlısının kuzeni 21 yaşındaki Gülcan Karaca ile dost oldu. Balcıoğlu, yaklaşık 2 ay önce Karaca'nın evine gitti. Karaca, gelin adayına evindeki altınları gösterdi. 1.5 ay önce Karaca'ya kalmaya giden gelin adayı uyumak için altınların konulduğu odaya girdi. 8 bilezik, bir gerdanlık set, bir yarım altın ve bir adet kol saatini alan genç kız, sabah kimse uyanmadan evden çıktı. 4 gün sonra altınlarının yerinde olmadığını fark eden Karaca soluğu poliste aldı. Arandığını öğrenen Balcıoğlu, önceki gün nişanlısını arayarak buluşmak istedi. Nişanlı da polisi haberdar etti. Polis, çiftin buluşma adresine gitti. Bu sırada genç kız aldığı altınlara karşılık nişanlısına 11 bin 250 TL'lik senet verdi.

ALTINLARI BOZDURMUŞ

Yakalanan Gizem Balcıoğlu, "Düğün hazırlıklarım ve özel ihtiyaçlarım için çaldım. Şeytana uydum. Kapalıçarşı'daki bir kuyumcuda 9 bin 650 TL'ye bozdurdum" dedi. Gizem Balcıoğlu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN ; ;