Kopan bacağa rekor tazminat

26.07.2009 Pazar

Vapur halatının kopması sonucu bacağı kopan kadın, bir dizi ameliyattan geçti. Bacağı 7 santimetre kısa kalınca şirket ve gemi personeli hakkında 1 milyon 604 liralık tazminat davası açtı

İstanbul Sarayburnu iskelesinde yaşanan feribot kazası bir kadına silinemeyecek iz bıraktı. Facianın sakat bıraktığı kadın, sorumlular aleyhine tam 1 milyon 630 lira tazminat davası açtı. Skandal, 20 Ağustos 2007'de meydana geldi. Sarayburnu iskelesine yanaşan 'Ankara' adlı feribotun halatı koptu. Kopan halat güvenlik görevlisi Zekeriya Timur'un başına çarparak ölümüne neden oldu. 2 çocuk annesi Çera Alfasa (45) adlı bir kadının ise sol bacağını bıçak gibi keserek kopardı. Korkunç kazanın ardından Alfasa'nın bacağı ameliyatla yerine dikildi. 5 kere ameliyat masasına yattı ama buna rağmen bacağı 7 santimetre kısa kaldı.

ŞİRKET KUSURLU BULUNMUŞTU
Feribotun sakat bıraktığı Çera Alfasa, yüzde 65 kusurlu bulunan Denizciler Turizm ve Denizcilik AŞ. ile gemi kaptanı Işık Koşal, gemi baş mühendisi Ali Yüksel Kocabaş ve ikinci mühendis Seyfettin Akdemir hakkında 1 milyon 630 lira tazminat davası açtı. Kazada hayatını kaybeden güvenlik görevlisinin ailesinin ise aldıkları tazminatı az bularak yeniden dava açmaya hazırlandıkları öğrenildi. Öte yandan sabıkalı Ankara gemisinin başkalarına satılmaması için ihtiyari tedbir konulması talebi reddedildi.
BİZE ULAŞIN ; ;