Kanserle ikinci savaş

01.08.2009 Cumartesi

12 yaşındaki kızları Nilüfer'i hijyen eksikliği yüzünden lösemiye kurban veren Solak Ailesi, lösemiye yakalanan 8 yaşındaki oğulları Caner için yardım bekliyor

Sakarya'da yaşayan Ferhan ve Kezban Solak çiftinin 8 yaşındaki oğlu Caner Solak, 6 yıldır Kocaeli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde lösemi tedavisi görüyor. 12 yaşındaki kızları Nilüfer'i de yine lösemiden kaybeden aile, şimdi Caner'i de kaybetme korkusu yaşıyor. Caner'in temiz, sağlıklı bir ortamda yaşaması gerektiğini belirten anne Kezban Solak, geçimlerini eşinin seyyar araba ile hurda toplayarak sağladıklarını belirtti.

Kızımı da böyle kaybettik
Diğer oğlu ile birlikte 4 kişilik bir aile olduklarını kaydeden Solak , "Çok zor geçiniyoruz. 10 metre kare olan bu sağlıksız barakada yaşıyoruz. Etrafını teneke ile çevirdiğimiz bir yeri de tuvalet olarak kullanıyoruz. İçinde suyu da yok. Kızımı da bu sağlıksız şartlar sebebiyle kaybettik" dedi. Oğlunun sağlık giderlerini yeşil kart ile sağladıklarını anlatan anne Solak, 13 yaşına kadar ilik nakli olmazsa Caner'in hayatının tehlikeye gireceğini vurguladı. Hayattaki en büyük arzusunun oğlunun sağlıklı bir evde yaşaması olduğunu kaydeden Solak, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.


BİZE ULAŞIN