1 kovan 250 polis

04.08.2009 Salı

Adana emniyeti maganda kurşunuyla can veren Akif Can'ın katilinin yakalanması için alarma geçti. 250 polis 1 kovan bulabilmek için olayın meydana geldiği tarlayı milim milim inceledi...

Yasalara ve yasaklara rağmen önüne geçilemeyen maganda kurşunu, 20 gün önce minicik bir yavrunun hayatına mal olmuştu. Adana'da ailesi ile birlikte piknik yapan Akif Can Yıldız (8), nereden geldiği belli olmayan kurşunun başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitirmişti. Babasını henüz 2 aylıkken kaybeden Yıldız'ın ölümü, ailesini perişan etmişti. Adana Valisi İlhan Atış ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez'in, Akif Can'ın ailesine "Katilini bulacağız" sözünü vermesinin ardından polis ekipleri alarma geçti. Dün Emniyet Müdür Yardımcısı Bayram Tekin önderliğinde çevik kuvvetten ve diğer birimlerden oluşan 250 polis talihsiz yavrunun yaşamını yitirdiği Adnan Menderes Bulvarı Seyhan Baraj Gölü piknik alanında toplandı. Tek sıra haline geçen polisler yaklaşık 30 dönümlük alana yayıldı ve didik didik boş kovan aradı.

SUALTI POLİSİ DEVREDE...

3 saatlik arama sonunda 1 adet 9 mm çapında boş kovan bulundu. Akif Can'ı öldüren kurşunun da 9 mm olması ekipleri umutlandırdı. Boş kovan incelenmek üzere kriminal laboratuarına götürüldü. Yetkililer, magandanın olaydan sonra silahı göle atmış olabileceğini de belirterek, su altı polisi tarafından gölde de arama yapılacağını kaydetti.
BİZE ULAŞIN