Para memuriyeti bozdu!

05.08.2009 Çarşamba

Başka bir davadan yargılanırken 7.5 milyon TL serveti olduğu ortaya çıkan Alanya Vergi Dairesi eski şefi, memurluktan atıldı. Emekli maaşı ve ikramiyesi de geri alındı

Devlet memurunun, "dededentalihten" bir destek yoksa asla zengin olamayacağı gerçeği bir kez daha kanıtlandı! Üstelik bu ders gibi olaylar zinciri, Antalya Alanya'daki basit bir kavga davası ile başladı. Alanya Vergi Dairesi eski Gelir Şefi Yıldız Oto Ağca, 3 yıl önce oğluyla tartışan tezgahtarı alıkoyarak dövdürttüğü iddiasıyla yargılanmış, 2 yıl 6 ay hapis cezası almıştı. Ama yasalar gereği yapılan basit bir araştırma, korkunç bir skandalı ortaya çıkarttı. Yargılanması sırasında mal varlığı hesaplanan Ağca'nın yaklaşık 7.5 milyon TL'lik bir serveti olduğu görüldü. Bunun üzerine kavga davası gölgede kaldı, bir memurun bu parayı nereden bulduğu tartışılmaya başlandı.

Maliye inceleme yaptı
Yıldız Oto Ağca, öğretmen eşi Orhan Ağca ile birlikte Maliye Bakanlığı'nın merceği altına alındı. Bakanlık müfettişleri, yaptıkları incelemenin ardından Ağca'yı devlet memurluğundan attı. Gerekçe olarak ise "Sahte mal beyanında bulundu. Memuriyet için yüz kızartıcı bir durum" denildi. Ağca'nın ayrıca emekli maaşının kesildiği ve emekli ikramiyesinin de geri alındığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN