Bir babanın feryadı

06.08.2009 Perşembe

Küçük kızı, evsahibinin oğlu kaçırdı. Baba şikayetinden vazgeçti, kız aileye verildi. Tekrar kaçırıldı. Şimdi kaçıranlar 6 bin lira istiyor

SBS'de başarılı bir sonuç alan Ö.M. (13), yaklaşık 40 gün önce oturdukları Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi'nde ev sahibinin oğlu 17 yaşındaki Harun Karslı tarafından kaçırıldı. Baba Tuncay M. polise şikayetçi oldu. Ö.'yü kaçıran kişilerin kendisini bir otomobile bindirdikten sonra bilmediği bir eve götürdüklerini ve burada kızıyla görüştürdüklerini söyleyen acılı baba, "Kızım perişan vaziyetteydi. 'Baba beni ne olur bunlara verme' diye ağlıyordu" dedi. M., şikayetini geri alması koşuluyla kızının kendisine teslim edileceği sözünü aldıktan sonra polise gittiğini belirtti. Kızını tekrar kaçırmalarından korktuğu için okulunu bitirmesi ve 18 yaşını doldurması şartı ile Harun ile yüzük taktıklarını söyleyen baba, "Harun, annesi Münevver ve babası Cevdet Karslı ile birlikte kızımı tekrar kaçırdı. Şikayetçi olunca Harun yakalandı, savcı serbest bıraktı. Kızım ise ortada yok" dedi.

BİR DE PARA İSTEDİLER
Kızını kaçıranların evlerine gelerek eşine, "Kızınızla ilgili 6 bin TL harcadık. Parayı getirin kızı alın" dediklerini iddia eden Tuncay M., "Kızım SBS'de iyi bir puan aldı. Ancak kayıtların bitmesine birkaç gün var" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN