Hain evlat buymuş!

09.08.2009 Pazar

Ana-babasını kaçıran adam, tam bir suç makinası çıktı! Hain evladın sabıka dosyası bir cinayetle açıldı. Ardından bankaları dolandırdı. Son marifeti ise ailesine ızdıraptı!

Bursa, İznik'te kayıp olan annesi Emine ve babası Ahmet Öner'i bulana 200 bin lira ödül vaat eden Kenan Öner (48), birinci derecede şüpheli olarak İstanbul'da tutuklanmıştı. Savcılığın tutuklama kararı çıkarmasıyla başlayan olaylar zincirinde, hain evladın ilginç hikayesi de ortaya çıktı. Fransa'da işlediği bir cinayet yüzünden 1986'da Türkiye'ye kaçan Öner, ağabeyinin iddiasına göre İznik Darka Tatil Köyü'nde yaşamaya başladı. İşlediği cinayetten haberdar olmadığını belirten ağabey, kardeşinin burada bir bankanın genel müdürü ile tanıştığını söyledi. İsmini saklayan ağabeyinin ifadesine göre felsefe mezunu olan Öner, kendisini genel müdüre "Fransa'da iflas eden bir işadamı" olarak tanıttı. Genel müdür de buna inandı. Öner, 1.5 milyon frangını İsviçre'deki bir bankaya aktardığını söyledi. Genel müdür, bu parayı kendi bankasına aktarabilmek için Kenan Öner'i işe aldı. Öner, daha sonra bankanın organizasyon daire başkan yardımcılığına getirildi. Yaklaşık 4 yıl bu bankada çalıştı ama böyle bir parası olmadığı anlaşılınca işten atıldı.

7 YIL CEZAEVİNDE YATTI AMA...

O ise uslanmadı, bir zeytin birliğine girdi ve burada da bir yıl çalıştı. Tekrar işten atılınca son olarak başka bir bankaya girdi. Bankanın o dönem sahibi olan Ö.Ç., cinayete karıştığı iddiasıyla kırmızı bültenle Interpol tarafından aranan Öner'i kendi eliyle polise teslim etti. İşlediği cinayetten ötürü 7 yıl hapis yatan Kenan Öner, milyonluk servete sahip olan anne ve babasını kaçırdığı iddiasıyla şimdi yine cezaevinde...

BİZE ULAŞIN