Yangınla gelen bebek

08.08.2009 Cumartesi

Özel Çapa Hastanesi'nde çıkan yangın paniğe yol açtı... 12 yoğun bakım hastası, çevre hastanelere nakledildi. Yangın sırasında doğumhanede bir erkek bebek dünyaya geldi

Bursa'da 9 hastanın ölümüyle faciaya dönüşen hastane yangınından sonra ikinci facia korkusu İstanbul'da yaşandı. Fatih'teki Özel Çapa Hastanesi'nin asansör boşluğundaki çöplerde çıkan yangın, jeneratöre sıçraması sonucu yayıldı. Yangına, müdahale eden hastane personeli yetersiz kalınca Fatih, Bayrampaşa ve Zeytinburnu itfaiye ekipleri, kısa sürede yangını söndürüp, kontrol altına aldı. Polis ekipleri, hastane çevresinde güvenlik şeridi oluşturuken, olay yerine çok sayıda ambulans da sevk edildi. Bu sırada dumandan etkilenen hastaların bir kısmı kendi imkanlarıyla, bir kısmı da tekelekli sandalyeyle çıktı. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 23 hastadan 12'si sedyeyle dışarı çıkarılarak, ambulanslarla çevre hastanelere nakledildi. Diğerleri de yangından etkilenmeyen servislere götürüldü.

9 YILLIK TEDAVİ BUGÜNÜ BULDU

Yangın çıktığı anda ise hastanenin 4'üncü katındaki doğumhanede Cemil ve Zahide Karael çiftinin bebekleri doğdu. Berk adı verilen ve son derece sağlıklı olan bebek, annesiyle birlikte dumandan etkilenmeyen 5'inci kattaki çocuk yoğun bakım servisine alındı. Karael çiftinin 9 yıl tedavi gördüğü ve yangınla gelen Berk bebeğin ilk çocukları olduğu belirtildi.
BİZE ULAŞIN