Hayat 'kapıda' kaldı!

11.08.2009 Salı

Annesiyle birlikte su almaya giden 8 yaşındaki Yahya Baş, Beykoz Sağlık Grup Başkanlığı binasının bahçe kapısıyla oynamaya başladı. Ama demir kapı kırılınca başını yere çarpıp hayatını kaybetti

Olası depremle yıkılmaktan korkan İstanbul'da, bir küçük çocuğun oyunu her yerin her an yıkılabileceğini gösterdi! Beykoz'un Çubuklu Mahallesi'ndeki Kavacık Atatürk İlköğretim Okulu'na giden Yahya Baş (8) önceki akşam annesi Emriye Baş ile birlikte su almaya gitmişti. Anne Baş, bidonları doldururken Yahya da hemen yakındaki Beykoz Sağlık Grup Başkanlığı'nın bahçe kapısının üzerine çıkıp oynamaya başladı. Ancak bir anda demir kapı kırılarak yere düştü. Kapının üzerindeki Yahya da aynı hızla başını yere çarptı. Hemen Kavacık'ta özel bir tıp merkezine kaldırılan talihsiz çocuk, daha sonra Göztepe Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Baba dava açmaya hazırlanıyor
Fakat beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Yahya, ne yazık ki hiçbir müdahaleye cevap vermeyerek hayatını kaybetti. Oğlunun ölüm haberiyle yıkılan baba Yusuf Baş, bir devlet kurumunun kapısının nasıl koptuğuna anlam veremediklerini belirterek adli merciler önünde hakkını arayacağını kaydetti. Öte yandan küçük çocuk, dün Çubuklu Camisi'nde kılınan öğle namazının ardından Çubuklu Mezarlığı'nda toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN