'Katil'in son filmi

11.08.2009 Salı

Türk sineması, usta bir ismini daha yitirdi. Bizimkiler'in 'Katil Yavuz'u' Aykut Oray, beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti

"Bizimkiler'den bir yıldız daha kaydı. Arabasını her park edişinde çöp kovasına vuran ve horozlarını kucağından indirmeyen Bizimkiler'in Katil Yavuz'u Aykut Oray (67), beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Usta oyuncu, 4'üncü Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali'ne katılmak için 8 Ağustos'ta Muğla Köyceğiz'e gitti.

ÇEHRE'NİN ZOR ANLARI
Festivalde Türk sinemasına katkılarından dolayı plaket alan Oray, önceki gün sanatçı Ekrem Bora'nın da aralarında bulunduğu grupla, Dalyan'ın İztuzu Sahili'nde gezinti yaptı. Akşam da festival kapsamında Raşit Çelikezer'in yönettiği, 'Gökten Üç Elma Düştü' adlı filmi izleyen Oray, beli ve böbreklerinin ağrıdığını söyleyip kaldığı otele döndü. Usta oyuncu, ertesi gün kahvaltıya inmeyince arkadaşı Nebahat Çehre, Oray'ın odasına çıktı. Çehre odaya girdiğinde Oray'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Arkadaşının ölüsüyle karşılaşan Çehre gözyaşlarına boğuldu. Olay yerine çağrılan doktor, Oray'ın beyin kanamasından yaşamını yitirdiğini belirtirken usta oyuncunun kesin ölüm nedeninin otopsi sonucu belli olacağı açıklandı. Bu arada arkadaşının cenazesini alan Ekrem Bora "Çok iyi arkadaşımdı. Yıllarca birlikte çalıştık. Çok üzgünüm" dedi.

'VATANDAŞA CART CURT YOK'
13 Ekim 1942'de İstanbul'da doğan Aykut Oray'ı Türkiye "Perihan Abla" dizisiyle tanıdı. Oray; "Bizimkiler" dizisindeki; "Kaldır şu pislikleri koçum", "Vatandaşa cart curt yok" replikleriyle hafızalara kazındı. Oray, son olarak çekimleri 10 gün önce tamamlanan "Dostum Dostum" adlı filmde de rol almıştı.
BİZE ULAŞIN