Kene korkusu felç etti

13.08.2009 Perşembe

16 yaşındaki Sezer Uslucuk, bacağındaki keneyi çıkarttırmak için hastaneye giderken kaza geçirdi. Sezer'in belden aşağısı felç oldu

Zonguldak'ta yaşayan Sezai ve Müjgan Uslucuk'un 16 yaşındaki oğlu Sezer Uslucuk, tutkunu olduğu motosiklete sahip olabilmek için yaz başında çalışmaya başladı. Bir araç yıkama yağlama istasyonunda iş bulan Sezer, işe gidip gelebilmek için arkadaşının bisikletini ödünç aldı. Sezer, 15 Haziran günü sabah kalkıp banyoya girdiğinde sağ dizindeki keneyi fark etti. Panik içinde bisiklete binerek yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki hastaneye gitmeye çalışan Sezer, otomobilin altında kaldı. Otomobilin 39 metre sürüklediği Sezer ağır yaralandı.

BİR DAHA YÜRÜYEMEYECEK

Acilen hastaneye kaldırılan Sezer'e yapılan testler sonucunda Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı belirtisine de rastlanmadı. Ancak kaza nedeniyle omirilik ve bacak sinirlerinde zedelenme, kaburgaları ile iki bacağında kırık tespit edilen, sol kalça kemiğinin parçalandığı belirlenen Sezer, 3 ameliyat geçirmesine rağmen felç olmaktan kurtarılamadı.
BİZE ULAŞIN