Ali Cengiz oyunu

14.08.2009 Cuma

Ergenekon davası ile korkutulan vatandaş dolandırıcılara 7 bin TL değerinde tam 50 bin kontör gönderdi. Kandırıldığını anlayınca da soluğu karakolda aldı

Her yönüyle komuoyunun dikkatini çeken Ergenekon davası dolandırıcıların ekmek kapısı oldu! Kocaeli'de 4 çocuk sahibi Ali Cengiz Sevindik'i telefonla arayan dolandırıcılar, kendilerini Mamak jandarma komutanı olarak tanıttı. Sevindik'i de Ergenekon çetesi ile irtibatta olmakla suçladı.

Bankaya yönlendirdiler
Kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi, Sevindik'e hemen bankaya gidip kendilerine kontör transfer etmesi gerektiğini söyledi. Ergenekon sanığı olduğunu öğrenince şaşkına dönen Sevindik de hemen bankaya gitti ve kendisini arayanlara tam 7 bin lira değerinde ara ara 50 bin kontör gönderdi. Transferin ardından telefondakiler, ağlarına düşürdükleri adama eve gidip ifadesini alacak olan polisi beklemesini söyledi.

Evinde polisi bekledi...
Bunun üzerine hemen evine giden Sevindik, ifadesini alacak polis memurunun gelmesini bekledi. Ancak aradan 2 saat geçmesine rağmen kimse gelmedi. Bunun üzerine dolandırıldığını anlayan Ali Cengiz Sevindik, karakola gidip suç duyurusunda bulundu. İşsiz olduğunu ve 2 ay sonra çocuğu olacağını söyleyen Sevindik, şimdi banka borcunu nasıl ödeyeceğini kara kara düşünüyor.

BİZE ULAŞIN