Film gibi kavuşma

13.08.2009 Perşembe

Türk Halk Müziği sanatçısı Muzaffer Sarıkaya'nın hayatı 33 yıl sonra gelen telefonla değişir. Arayan, sanatçının doğduğunu bile bilmediği öz kızıdır

Türk Halk Müziği sanatçısı Muzaffer Sarıkaya'nın hikayesi Türk filmlerini aratmayacak cinsten... Almanya'ya 1969 yılında işçi olarak giden Muzaffer Sarıkaya, Sırp asıllı Slowojka Kaperiç'e aşık olur ve bu aşktan oğulları doğar. Bu süreçte Türkiye'deki eşinden boşanan Sarıkaya, Kaperiç ikinci çocuklarına 7 aylık hamileyken hapse girer. Hapis cezasını tamamladıktan sonra sevdiği kadına giden Sarıkaya'ya, ikinci çocuklarının doğduktan hemen sonra öldüğü söylenir.

Gözyaşlarına boğuldu

Tek çocuğunu Türkiye'ye getirerek nüfusuna geçiren Sarıkaya, 2007 yılında aldığı bir telefonla büyük şaşkınlık yaşar. Genç bir kadın Almanca, "Ben sizin kızınızım'' der. Öldü denilen kızının hayatta olduğunu öğrenen Sarıkaya, büyük bir mutluluk yaşar. Ve büyük gün sonunda gelip çatar... Sarıkaya, kızı Anya Fukis ile 33 sene sonra Antalya'da buluşur. Gözyaşlarıyla birbirlerine sarılan baba-kız, geçen onca yıla inat hiç birşey olmamış gibi yeni hayatlarına başlar.

Hastane kayıtlarından bulmuş
Kızının doğduktan sonra evlatlık verildiğini söyleyen Muzaffer Sarıkaya, "Kızım hastane kayıtlardan annesini ve erkek kardeşini bulmuş. Annesi ile görüşmüşler. Bu görüşmede Türkiye'de yaşayan bir babası olduğunu öğrenmiş. Annesi soğuk davranınca benim izimi sürmüş" dedi.
BİZE ULAŞIN