İnternette s@pık var

15.08.2009 Cumartesi

Oğlunun internette bir erkekle yazışmasından şüphelenen anne, dedektif gibi iz sürdü. Kendisini kaptan olarak tanıtan sapık, suçüstü yakalandı...

'Facebook sapığı', bir annenin takibiyle yakalandı. İddiaya göre, Ordu'nun Fatsa İlçesinde kaynakçılık yapan 26 yaşındaki O.K., Facebook'ta, yaşları 14-16 yaşındaki erkek çocuklarını arkadaş olarak ekleyip, kendisini kaptan olarak tanıttıktan sonra onları telefon ve internet üzerinden taciz ediyordu.

Nette 'Reis' lakabını kullandı

Ancak sapığın yakalanma süreci, Özlem K. adlı kadının oğluna gelen telefonu açmasıyla başladı. Annenin sesini duyunca sapık telefonu kapadı. Bunun üzerine anne, oğluna kiminle görüştüğünü sordu. Şüpheleri artan anne, oğlunun listesindeki "Reis" rumuzlu kişiyle MSN'den yazışmaya başladı. Sapık, 14 yaşındaki çocukla yazıştığını zannederek anneye cinsel içerikli sorular sormaya başladı. Bunun üzerine Özlem K. polise başvurdu. Bir polis eve gidip yazışmaları görüp kaydetti ve sapığın adresi tespiti yapıldı.

'Param yok, bana para ayarla'
Ankara'ya gelince bana cinsel organını gösterir misin?", "Bana para ayarla" gibi ifadeler kullanan sapık, hakkında delil toplandığının farkına varmadı. Sapık, polis baskınıyla bilgisayar başında suçüstü yakalandı. O.K.'nın bilgisayarında yapılan incelemede 600'e yakın çocuğun kayıtlı olduğu ortaya çıktı. Ankara'ya götürülen O.K., "İlk kez böyle bir cahillik yaptım. Amacım cinsel istismar ve taciz değildir" dedi. Mahkeme sapığın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.

12 yıl isteniyor
Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy, olayla ilgili iddianamesini tamamlayarak dava açtı. 3 yıl 6 aydan 12 yıla kadar hapis cezası istenen internet sapığı O.K., "Çocuğun basit istismarı" suçundan 11 Kasım'da yargılanmaya başlanacak.
BİZE ULAŞIN