Katliam 'Bilge'si olduk!

17.08.2009 Pazartesi

Bilge Köyü katliamının son versiyonu Şanlıurfa'da yaşandı. Kan davalı 2 aile, arazi kavgasına tutuştu, silahları konuştu: 4 ölü...

Mardin Mazıdağı'nın Bilge Köyü'ndeki 44 kişinin öldürüldüğü katliamdan Türkiye, hiç ders almadı! Bölgedeki sosyal durum, töre, rant kavgası çok tartışılsa da değişen birşey olmadı! Bilge Köyü'ndeki dehşetin bir benzeri bu kez Şanlıurfa'da yaşandı. İddiaya göre, kan davalı olan Durmuş ve Akkuş ailesi arasında 3 yıldır süren arazi anlaşmazlığı nedeniyle zaman zaman kavgalar yaşandı. Bu kavgalarda bugüne kadar Durmuş ailesinden 6 kişi can verdi. Dün sabah ise 2 aile, Büyük Alanlı köyündeki üzüm bağlarında karşılaştı. Otomobille bağa gelen Mustafa, Halit ve Necmettin Durmuş kardeşler ile Zeki Akkuş ve beraberindeki yakınları arasında yeniden tartışma çıktı.

Köye giriş-çıkışlar kapatıldı

Tartışmanın şiddetlendi, uzun namlulu silahlar çekildi. Durmuş kardeşler ile Zeki Akkuş öldürüldü. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma, köyün giriş-çıkışlarını kapattı. Zeki Akkuş'un oğlu Ali Akkuş ile 2 yakını gözaltına alınırken 5 kişinin de arandığı açıklandı.
BİZE ULAŞIN