Ölüm parasını fakire dağıttı!

18.08.2009 Salı

Biricik kızını doktor hatası yüzünden kaybeden baba, Sağlık Bakanlığı'na 290 bin TL'lik dava açtı. Ama yalnızca 35 bin TL kazandı. O da, 'Bedeli bu mu?' diyerek parayı fakirlere dağıttı

İzmit'te yaşayan Tamer Ailesi, tepkisini vatandaşı sevindirerek gösterdi... Nişanlısıyla evlilik hazırlığı yapan 29 yaşındaki Özlem Tamer, 3.5 yıl önce karın ağrısı ve bulantı şikayetleriyle İzmit Devlet Hastanesi'ne gitmişti. Özlem'i muayene eden Dr. Süleyman Balcı, iddiaya göre ağrı kesici iğne yaptıktan sonra evine gönderdi. Ancak genç kız, ertesi gün aynı şikayetle tekrar hastaneye gitti. Bunun üzerine Balcı apandisit teşhisi koyarak Özlem'i ameliyata aldı. Fakat talihsiz kızın ağrıları geçmedi. Dr. Balcı ise paniğe kapılan aileye bu tür vakaların normal olduğunu söyledi. Özlem'in durumu daha da kötüye gidince Dr. Balcı, genç kızı başka bir hastaneye sevk etti. Ancak gönderileceği hastanede boş yer yoktu. Ve genç kız bu süre zarfında bitkisel hayata girdi, kısa süre sonra da yaşamını yitirdi.

Tam 2 yıldır rapor bekleniyor
Bunun üzerine Tamer Ailesi, Dr. Süleyman Balcı hakkında suç duyurusunda bulundu. Kocaeli 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davada, 2 yıldır Yüksek Sağlık Şurası'ndan gelecek rapor bekleniyor. Aynı tarihlerde Kocaeli İdare Mahkemesi'ne de başvuran Tamer ailesi, Sağlık Bakanlığı'na 290 bin liralık tazminat davası açtı. Mahkeme, aileye 35 bin TL ödenmesine karar verdi. Ayda 500 lira emekli maaşı alan baba Talip Tamer ise, "Kızımın değeri bu kadar mı!" diyerek aldığı 35 bin TL'yi mahalledeki fakirlere dağıttı.
BİZE ULAŞIN