Umutla atan kalp

17.08.2009 Pazartesi

Denizlili çiftin 8 yıllık çocuk hasreti ikizle son buldu... Ancak erken doğum yapan Ümmühan'ın bebeklerinden biri ölürken, Bedirhan hayata tutundu

Denizli'de yaşayan işçi Seyfettin Duran (32) ile ev hanımı eşi Ümmühan Duran'ın 8 senelik bebek özlemi, tüp bebek tedavisi ile bitti. Ancak bu mutluluk, hamileliğin 29. haftasında kabusa dönüştü. Ümmühan Duran, gebeliğinin 29. haftasında erken doğum yaptı ve Denizli Devlet Hastanesi'nde Bedirhan ile Resul'ü dünyaya getirdi. Doğum sırasında gelişen komplikasyonlar sonucu annenin rahmi alınırken, prematüre doğan ikizlerden Resul, yaşamını yitirdi. Ancak ikizlerden Bedirhan'ın da kalp damarlarından birinde açıklık vardı.

'35 gün sonra eline dokundum'
Hemen Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilen Bedirhan'ın kalp damarındaki açıklık, Prof. Dr. Öztekin Oto'nun gerçekleştirdiği operasyonla kapatıldı. Şimdi büyük bir umutla bebeğini kucağına almanın hayalini kuran anne Duran, şunları söyledi: 35 gündür Bedirhan'ın sadece eline dokunabildim, bu bile bana yetiyor. Kucağıma alamadım, çok kötü bir duygu. Allah kucağıma da almayı nasip eder inşallah. Çocuğumu kucağıma aldıktan sonra her şey daha da iyi olacak.
BİZE ULAŞIN