Her Garipoğlu'na sorgu

18.08.2009 Salı

Münevver'in katili Cem'in kardeşi, dedesi ve amcası da dahil toplam 12 kişi Emniyet'e alındı. Hepsine sorulan soru aynıydı: Cem nerede?

Tarihler 3 Mart 2009'u gösterdiğinde Türkiye korkunç bir cinayetle sarsılmıştı! Başı kesilen Münevver Karabulut'un (17) cesedi, Etiler'de bir çöp tenekesinde bulunduktan sonra herkesin aklında tek bir soru kaldı: Katil zanlısı Cem Garipoğlu nerede? İşte yaklaşık 6 aydır cevapsız kalan bu soru üzerine İstanbul polisi dün şok bir operasyon yaptı.

SORGU UZUN SÜRDÜ
Kaçak zanlı Cem Garipoğlu'nun kardeşi Levent, emekli hakim olan dedesi Kasım ve amcası Hayyam Garipoğlu, halası Handan Güleç ile hizmetçiler de dahil 12 kişi gözaltına alındı. Cem'in babası Mehmet Nida Garipoğlu halen cezaevinde bulunurken 12 zanlının tümüne, kaçak gencin nerede olduğu soruldu! Sorgunun diğer maddeleri ise Münevver'in babası Süreyya Karabulut'un "Evde 700 bin dolar vardı" iddiası ve Cem'in nasıl geçindiğiydi. İçişleri Bakanlığı'ndan gelen 2 müfettişin de katıldığı, saatler süren sorgunun ardından tüm zanlılar serbest bırakıldı.

2. taksi bulundu
Cinayetle ilgili bir gelişme de güvenlik kamerası kayıtlarından çıktı. Polis, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nu olay günü öğle saatlerinde evinden alıp Bahçeşehir Meydanı'na götüren taksiciye ulaştı. Taksi sürücüsü, Cem G.'yi Bahçeşehir'e götürdüğünü söylerken genç adamın 20 dakika sonra eve döndüğü görüldü.

Cerrah'tan son söz: Yakalanacak
Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili son kez konuştuğunu belirtip, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalanıp serbest bırakıldığı yönündeki iddialara cevap verdi. Cerrah, "Evde olsa yakalanırdı. Emniyet teşkilatı Münevver'in katili Cem Garipoğlu'nu elbet bulacaktır. Gerekirse Osmaniye'den ekip göndereceğim" dedi.
BİZE ULAŞIN