Ateş itfaiyeye düştü!

21.08.2009 Cuma

Sultanbeyli'deki yangını söndürmeye çalışan 1 itfaiye eri, zehirlenerek şehit oldu. Aynı acı kader, araç bakımı yaparken elektrik akımına kapılan Eyüp'teki itfaiye görevlisini de buldu

Kara bulutlar, dün İstanbul'da itfaiye erlerinin üzerinden hiç gitmedi! Kabustan farksız olan gün, önce Sultanbeyli'den gelen bir yangın ihbarıyla başladı. Mehmet Akif Mahallesi'ndeki bir halı fabrikasında çıkan yangına müdahale etmek üzere Sultanbeyli İtfaiye Grubu'na bağlı ekipler görevlendirildi. İtfaiye erleri Mustafa Arabacı, Ali Üreyil, Yaşar Üresil ve İshak Özel alevlerin içine girerek yangına ilk müdahaleyi yaptı. Fakat içerideki duman o kadar yoğundu ki, 4 itfaiyeciyi de zehirledi. Herkes kendisini güçlükle dışarı atarken son anda dumanlardan kurtulan Mustafa Arabacı, sokakta dizleri üzerine düştü. Arkadaşları tarafından ilk müdahalesi yapılan Arabacı, kaldırıldığı hastanede şehit düştü.

Belediye araştıracak!
Tüm itfaiye personeli bu olayın şokunu yaşarken, Eyüp'ten gelen bir haber, kederi ikiye katladı. İtfaiye Grup Amirliği'nde bakım çalışması yapan Hüseyin Çekiç (29), elektrik çarpması yüzünden ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılsa da müdahalelere cevap veremeyerek hayatını kaybetti. Belediye yetkilileri, olayın nasıl meydana geldiğinin araştırıldığını açıkladı.

Sendika öfkeli: Elektrik kaçağını haber vermiştik
Belediye İş Sendikası 5 No'lu Bölge Başkanı Nihat Altaş, Hüseyin Çekiç'in elektrik akımına kapılarak ölmesinden Eyüp Belediyesi'ni sorumlu tuttu.

'Sorun çıkmıştı'
Altaş, "Hüseyin Çekiç, 4 yıldır BİMTAŞ adlı taşeron firmada çalışıyordu. Çekiç'in bakımını yaptığı araçlar bir yıl önce alındı. Bunlara 6x6 deniliyor. Bu araçlarla ilgili sorunlar vardı. Bunları Eyüp Belediyesi'ne bildirmiştik. Araçların direksiyonları kilitleniyordu. Çekiç'in ölümüne neden olan araçta daha önce de elektrik kaçağı tespit edilmişti. Uyardık ama dinlemediler'' dedi.
BİZE ULAŞIN