Eyvah! Çocuklarım üniversiteli oldu

22.08.2009 Cumartesi

Maaşı 600 TL olan korucunun 3 çocuğu birden ÖSS'yi kazandı. Bu duruma sevinemeyen baba, hesabını şaşırdı

Herkes evladının üniversite okuyup, iyi eğitim almasını isterken Elazığlı bir baba, 3 çocuğu da aynı anda üniversiteye girince ne yapacağını bilemedi! Alacakaya ilçesinin Çakmakkaya köyünde oturan ve koruculuk yapan Rıza Demir, çocuklarının eğitimine her zaman destek vermişti.

ESKİ KİTAPLA ÇALIŞTILAR

Demir'in büyük kızı Hülya Demir (21), hiç dersaneye gitmeden Selçuk Üniversitesi Tapu Kadastro Bölümü'nü kazandı. Ablasının izinden giden Fatma Demir de (20), Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi İşletme Bölümü'ne girdi. İki kız kardeş, eski kitapları okuyup başarılı olurken evin tek erkek çocuğu Kenan Demir de (18), Siirt Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü kazanarak ablaları gibi üniversiteli olacağını dosta-düşmana gösterdi.

KÜÇÜK KIZ DA HEMŞİRE

3 evladı birden ÖSS'yi kazanan baba Rıza Demir ise bir yandan bunun gururunu yaşarken bir yandan da hesap yapmaya başladı! Ayda 600 TL ile geçinmeye çalıştığını belirten Demir, "Masraflarını nasıl karşılayacağımı bilemiyorum. Hayırseverlerden yardım bekliyorum" dedi. Bu arada ailenin 14 yaşındaki kızı Gülbahar Demir de girdiği SBS sonucu Elazığ Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümünde okumaya hak kazandı.
BİZE ULAŞIN