Polis yine ikna edemedi

23.08.2009 Pazar

Eşini çocuğunu göstermediği için vurarak ağır yaralayan şahıs, kafasına silahı dayayarak intihara kalkıştı. Polisin tüm çabasına rağmen, tetiği çekti

Geçen ay Bordum'da yaşanan, yaralama ve intihar olayının tıpkısı Konya'da da meydana geldi. Polisin ikna kabiliyeti tartışılmaya başlandı. Konya'da bir hafta önce cezaevinden çıkan 30 yaşındaki Şevket Özçelik (30), 4 yaşındaki oğlunu görmek için evi terk eden eşi Fatma Özçelik'in kaldığı babasının evine gitti.

OĞLUNU GÖSTERMEDİ

Fatma Özçelik'in oğlunu kendisine göstermemesi üzerine tartışma çıktı. Şevket Özçelik yanında bulundurduğu tabanca ile eşine ateş ederek ağır yaraladı. Yaralı kadın ambulansla hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alınırken, şüpheli koca olay yerinden kaçtı. Birçok noktada başlatılan operasyonda, caddede elinde silahla Şevket Özçelik'i gören polis, uzaktan "dur" ihtarında bulundu. Şüpheli şahıs, "Bir kişi daha vuracağım. Üzerime gelmeyin" deyip yanına kimseyi yaklaştırmayarak kafasına silahı dayadı. Gece saat 02.30'dan sabah 05.00'e kadar, polisler Özçelik'i ikna etmeye çalıştı.

SÖZLER VERİLDİ AMA...
"
Eşimi vurdum" diyen şüpheliye eşinin sağlık durumunun iyi olduğunun söylendi. Çocuğu görmesi konusunda da yardım sözü verilen Özçelik, "Yeter artık, daha fazla yaşamak istemiyorum" diyerek bir anda tetiğe basarak tabancasını ateşledi. Kafasından ağır yaralanan Şevket Özçelik, olay yerinde hazır bekleyen ambulansla hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.
BİZE ULAŞIN