'Mutlu' kolej yıkıldı!

23.08.2009 Pazar

Zafer Mutlu'nun Kemerburgaz'daki kaçak koleji kepçelerden kurtulamadı Su havzasına inşa edilen kolej Eyüp belediyesi tarafından yerlebir edildi...

Gazeteci Zafer Mutlu, 10 yıl önce Kemerburgaz'daki 210 dönümlük devlet arazisi üzerine kaçak olarak Zeynep Mutlu Eğitim Vakfı Kemer Okulları'nı inşaa ettirdi. Mutlu, buna karşı çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Eyüp Belediyesi'ne karşı elindeki gazeteyi kullanarak savaş ilan etti. Eyüp Belediyesi açtığı tüm davaları kazanınca, yıkım için harekete geçti. Dün sabah 05.00'te belediye ekipleri, binaları yerlebir etti. Okullarda öğrenim gören öğrencilere sahip çıkacaklarını söyleyen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, "Zaten özel okullarda ücretler yıllık ödenir. Öğrenciler bu yıl hangi okula gitmek istiyorsa, oraya kaydettireceğiz" dedi.

Su havzasına kuruluydu
Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Metin İşeri de, plansız ve imarı olmayan bir arazi üzerine inşa edilen kolejin Alibeyköy Su Hafzası'nın içinde bulunduğunu söyledi. İşeri, "Burada herhangi bir plan durumu söz konusu olmadığı için binanın yasal zemine oturtulmasının imkanı yok. Bu nedenle ekipler yıkımı gerçekleştirdi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN