Hanım Ağa adaleti

25.08.2009 Salı

İzmir'in Hanım Ağa'sı Manisa'da tahsilat yapmaya kalkınca baltayı taşa vurdu... Hanım Ağa'nın oğlu ile yürüttüğü tefeci-mafya şebekesi çökertildi.

Tefeci faizini mafya usulü tahsilat polise takıldı. A.Y.'den (41) 32 bin TL borç alan ve iflas etmesi dolayısıyla bu parayı ödeyemeyen Manisalı Y.Y. (26), polise başvurarak, kendisini İzmir'den A.D. (56) isimli bir kadının arayarak para için tehdit ettiğini bildirdi. Y.Y.'nin, polise verdiği ifadede, İzmir'de ''Hanım Ağa'' olarak tanınan A.D.'nin, iş yerine de geldiğini ve ''Ben mafyayım, benimle uğraşılmaz. Bu parayı senden ölü ya da diri tahsil ederiz'' dediğini iddia etti.

ANA OĞUL TEFECİNİN MAFYASI
Borçlu adama, otomobilini borcu olduğu A.Y.'ye emanet ettiğine ilişkin zorla belge imzalattırıldığı da bildirildi. Ekipler, söz konusu otomobili İzmir Çiğli'de park halinde buldu. Polis, yaptığı operasyonda, A.D. ile birlikte zanlının oğlu E.D. (28) ile O.N.A. (26) ve bu kişileri azmettirdiği öne sürülen A.Y.'yi (41) yakaladı. ''Hanım Ağa'' olarak tanınan A.D.'nin evinde şikayetçi kişiye ait aracın anahtar ve ruhsatı da ele geçirildi. Mahkemeye çıkarılan 4 kiyşi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN