Katliam mesajını vermiş!

Pazartesi 25.08.2009

Zonguldak'ta eşiyle birlikte 6 kişiyi katleden Şafak Köksal'ın olaydan 5 gün önce 'Ya siz beni vurun, yoksa ben sizden çok kişinin canını alacağım' diye mesaj attığı ortaya çıktı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Çayır köyünde Şafak Köksal'ın (22), katliam yapacağını daha önce kısa mesajla haber verdiği ortaya çıktı. Köksal, geçimsizlik nedeniyle evi terk ederek babaocağına dönen eşi Ayşe Köksal (22) ile ailesini, geçen Perşembe akşamı pusu kurarak katletmişti. Kayınpederi Hüseyin (49), kayınvalidesi Havva (45) ve baldızları Zülfiye (24) ile İlknur Köroğlu'nu (26) maden ocağından dönerken ormanlık alanda öldüren Şafak Köksal, eşi Ayşe ile kayınbiraderi Aydın Köroğlu'nu da (20) evde kurşun yağmuruna tutmuştu.

'İÇİMDEKİ NEFRET BÜYÜYOR'
Tutuklanarak cezaevine konulan Köksal'ın, 15 Ağustos'ta eşi Ayşe'ye çektiği ilk mesaj, katliamın ilk işareti olmuş... Mesajında, "Ayşe seni çok seviyordum, ama sen bana yanlış yaptın. Bir tanecik oğlumun büyüyüşünü bile göstermedin. Ama sonu çok kötü bitecek. Yemin ederim, ya siz beni vurun, yoksa ben sizden çok kişinin canını alacağım. İçimdeki nefret, intikam büyüyor, bunu bil" diyen Şafak Köksal, 16 Ağustos'ta gönderdiği mesajında ise, "Babana söyle kendini gözetsin. Oğlumu bana vermediğiniz taktirde huzur yok, Allahsızlar" diye yazmış.

KARDEŞİ TESADÜFEN BULDU
Köksal, 17 Ağustos'taki son mesajında ise, "Ben de bağı basmazsam" şeklinde tehditler savurmuş. Şafak Köksal, mesajda yazdığı Cuma gününden bir gün önce Perşembe akşamı köye 8 kilometre uzaklıktaki Yukarı Harman Mevkii'ndeki dağlık alanda Köroğlu ailesini katletti. Bu arada katliamdan bir arkadaşının asker uğurlama törenine katıldığı için sağ kurtulan ailenin tek ferdi Ali Köroğlu (25) ise, kız kardeşinin bu tehdit mesajlarını aileden kimseye göstermediğini söyledi. Ali Köroğlu, mesajları cenazeden sonra telefonu incelerken bulduğunu ve bunu savcıyla paylaştığını açıkladı.
BİZE ULAŞIN