Otobüste şizofren var

24.08.2009 Pazartesi

Otobüsü gasp eden bir şizofren dehşet saçtı. 4 kişiyi yaralayan hasta genç, polislerle tam 75 dakika kovalamaca oynadı. 70 kilometrenin sonunda uçurumun kenarına park ettiği otobüste yakalandı

Kahramanmaraş'ta şizofren bir genç, korku dolu saatler yaşattı. Bitlis'ten önceki gece Kahramanmaraş Otobüs Terminali'ne giden 16 yaşındaki şizofreni hastası Ö.Y., peronda yolcu bekleyen bir yolcu otobüsüne binerek, aracı çalıştırdı. Ö.Y., firma ve terminal görevlilerinin müdahalesine rağmen otobüsü hızla kent merkezine doğru sürmeye başladı. Polis ekipleri de otobüsün peşine düştü. Kayseri karayoluna dönen otobüs, önündeki iki otomobile çarptıktan sonra kaçmaya devam etti. Kazada Feytullah Terli ve Cuma Karasu ile 2 kişi farklı yerlerinden yaralandı.

BARİKATLARI AŞIP GEÇTİ

Uyarılara aldırmayan Ö.Y., şehirlerarası yolda hızla ilerledi. Ö.Y.'yi 17 ayrı polis ekibi takip etti. Polisin sık sık 'ateş ederiz dur' ikazına aldırmayan genç, önüne kurulan 3 barikatı da geçip devam etti. 70 kilometre yol kateden Ö.Y., 75 dakika sonunda, uçurumun kenarında durdu. Polisler ecel teri döktüren Ö.Y.'yi gözaltına aldı.
BİZE ULAŞIN